Торік у серпні 33-річна киянка Юлія стала мамою двійнят. Втім, щасливим цей час для неї не став. Один із хлопчиків помер цьогоріч у квітні, коли малюкам було по 8 місяців.

Це не перша смерть дитини у цій багатодітній сім’ї. Про це йшлося в сюжеті телеканалу «Київ».

«Тіло дитини було виявлене у приміщенні авто мийки по проспекту відрадному. До того дитину приніс  туди біологічний батько. Він її інколи забирав. Як він пояснював, він її поклав відпочивати водночас з плином часу прийшов і виявив бездиханне тіло дитини», – розповідають у Солом’янській окружній прокуратурі.

Місце, куди батько приніс дитину, більше підійшло б для зйомок фільму жахів, аніж для перебування немовляти. Мова йде про автомийку, куди батько забирав одного з двійнят. Нині тут все зачинено. Через що помер 8-місячний малюк – вже відомо.

«Причиною смерті стало гостре респіраторне захворювання, до якого ще приєдналося інфекційне захворювання і легенева недостатність. Ця дитина була належним чином не доглянута. А саме – вона не отримувала належну медичну допомогу. Точніше – огляд, який мав забезпечуватися мамою» – каже прокурор.

Мама не приносила дітей на щомісячний огляд до лікарів і сама не відчиняла їм дверей. Це попри те що родина була під пильною увагою соцслужб, бо вважалась проблемною. 7 років тому ця багатодітна жінка потрапила до в’язниці через смерть власної дитини, однієї з п’яти – розповідають у прокуратурі.

Одна дитина при схожих обставинах так само померла, після цього її позбавили батьківських прав на тих дітей, які залишилися. Їй була призначена реальна міра покарання – позбавлення волі терміном на 2 роки.

Четверо старших дітей давно у дитбудинку. У 2017 році жінка вийшла з в’язниці. І ось за 5 років історія повторюється.

Якби не війна, весною двійнят у неї  забрали б. Горе-мати не вживала алкоголь, але вела дивний спосіб життя – у квартирі антисанітарія, приписи соцслужб ігнорувала. У чомусь виправдовуватись не вважає за потрібне. У суді спілкуватися з нашими журналістами не хоче, як дійшла до такого життя – не каже.

Цього місяця двійняткам Іллі та Назару мав виповнитися один рік. Втім один з хлопчиків вже ніколи не відзначить свій день народження, інший святкуватиме його у дитячому будинку.

Горе-матері знову загрожує до 2 років в’язниці, бо за законом вона вважається не судимою. Нині жінці всього 33. Стати мамою вона встигне ще не раз.

Ірина Винокурова

Фото: Фейсбук