Київський лікар пояснив, чому різко зменшилася захворюваність на СOVID-19

Лікар-інфекціоніст міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський на своїй сторінці у Facebook поділився інформацією про те, що шквал захворюваності на коронавірус у Києві поступово минає.

У лікарні, після виписки COVID-пацієнтів, почали з’являтися вільні ліжка з доступом до кисню.

«Щойно пішла на спад хвиля захворюваності. Офіційні дані ще деякий час полякають своїми тисячами вразливих та наляканих мешканців, але лікарня вже відчула полегшення та зміну в ситуації з ковідом. Надходження хворих серйозно зменшилось. Шалена розкіш. Ще тиждень тому кисневі лікарняні ліжка вже на третину вільні», – пише лікар.

Лікар вважає, що коронавірусна епідемія дещо знизила темпи поширення через те, що в киян з’явився колективний імунітет проти небезпечної інфекції.

«Попри песимістичні нотки планетарного масштабу про нескінченність цієї епідемії, природа підпорядковується чітким законам. Повторних випадків захворюваня майже не помітно. 0,1% повторного зараження пояснюється індивідуальними особливостями імунної пам’яті деяких пацієнтів. Це окрема ситуація, яка ніяк не впливає на загальний процес. А загальний процес чітко пішов на покращення. Чи надовго? Невідомо. Прогнози з таким непередбачуваним захворюванням, як ковід, робити важко», – йдеться у дописі Євгена Думбровсього.

Водночас спеціаліст радить киянам частіше бувати на свіжому повітрі, правильно харчуватися й не псувати собі настрій поганими новинами.

«Треба зміцнити, загартувати та покращити свій імунний статус. Відпочинок, здорове харчування, активність та гарний настрій – безцінні заходи для оздоровлення та профілактики захворювань. Не тільки коронавірусу. Взагалі», – вважає Євген Дубровський.

Нагадаємо, що впродовж останньої доби у Києві зафіксували 256 нових випадків захворювання на коронавірус. Найбільше хворіли у Дніпровському районі столиці: тут захворіли 54 людини.

Фото: фейсбук