Стали відомі деталі того, як із хлопчиком-нападником поводилися його мати та тітка.

Про це розповіли в програмі «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ».

1 березня 2020 року в селі Крюківщина, що під Києвом, 15-річний Арсеній Невгодовський напав із ножем на рідну тітку та її 4-річного сина. Поліція Київщини тоді затримала нападника. Слідчі кваліфікували цю подію за ч. 2 ст.15 (Замах на злочин), п.1 п.2 ч.2 ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України.

Із перших допитів Арсеній пояснював, що за ніж схопився, адже не усвідомлював наслідків. Щиро каявся в скоєному та пояснив, що то був відчай.

Учителі, гувернантки, няні та водії, що працювали з цією родиною, розповіли, що в хлопчика було далеко не казкове заможне життя. Його могли кілька діб не годувати, матір пропонувала йому вкоротити собі віку, а постійні побиття хлопчика вже стали нормою як для його матері, так і для тітки.

«Його ненавиділи з народження. Один із основних докорів – те, що хлопчик урод, який навіть не зміг нормально народитися, бо матері через нього розрізали живіт (Арсеній народився шляхом кесаревого розтину – ред.). Хлопця з дитинства вважали хворим. Діагностували хворобу саме мати з тіткою. Його називали твариною, чмом, ідіотом, біосміттям. Між собою – придурком, дебілом. Він був винен у всьому – у тому, що йому потрібно їсти, десь жити. У тому, що він взагалі існує», – розповіла екс-гувернантка Арсенія Невгодовського, Ганна Радзвіл.

За даними слідчої цієї справи, ще в серпні кримінальну справу передали з Вишнівського віділу поліції до Оболонського управління. За її словами, це зробили, адже так працює  корупція у вищих ешелонах влади.

«6 серпня 2020 року ми дізналися про те, що кримінальна справа за постановою першого заступника генпрокурора передається з нашого відділу в Оболонське управління поліції. Як мені відомо, там вона була закрита», – наголошує Інна Поштаренко, старша слідча Вишнівського відділу поліції.

За словами Інни Поштаренко, після того, як справу забрали в інше управління, відразу активізувалося ДБР (Державне бюро розслідувань). 11 вересня вдома та на роботі слідчої, у її рідних та за місцями проживання її кервіників відбулися обшуки. Ці обшуки проводилися після заяви постраждалої тітки, яка запевняла, що слідча обікрала її будинок. Однак свідки запевняють, що «пограбувала» сережки та документи сестра постраждалої – мама Арсенія.

Кримінальна оглядачка Катерина Бруснікіна в ефірі каналу “Київ” пояснила, що хлопчик справді перебував у не нормальному психічному стані, який йому створили саме тітка й мати. 1 березня він не тільки намагався порізати тітку та її сина, а й себе. Тоді він пояснив психологу, ще це для нього – єдиний вихід, щоб позбутися систематичної кривди та знущання над ним.

Зі слів слідчої, на тілі Арсенія виявили як травми, які він завдав собі того дня, 1 березня, так і травми, завдані раніше.

Коли хлопчик перебував у СІЗО, то неодноразово казав, що це – справжній рай, порівняно з тим, у яких умовах він жив.

Наразі триває суд по звинуваченню Арсенія в нанесенні тяжких тілесних пошкоджень.

Попри це, слідча, свідки та колишні працівники родини готові йти до правоохоронців та вдруге давати покази проти сестер – матері та тітки хлопчика. Мета – досягти того, щоб покарання за те, що терпів Аресеній усі свої 15 років, таки понесли ті, хто сприяли такій його поведінці та вчинкам.

Фото: скріншот із відео