Командир одного із трьох екіпажів легендарного літака АН-225 Дмитро Антонов вважає, що новий літак “Мрія” можна відтворити з його недобудованої “сестри”.

Про це Дмитро Антонов розповів в інтерв’ю Голосу Америки.

За його словами, відновити зруйнований літак “Мрія” неможливо.

“Загинула майже половина літака повністю. Основна частина, в якій льотчики мешкали, де ми жили, де проводили весь свій час, це наша пілотська кабіна – це все знищено. Крило одне, і друге, я вже бачу теж, силові конструкції, які основні – вони головні деталі, швидше за все, вони пошкоджені температурою і крило вже використовувати, ні ліве напівкрило, ні праве півкрило вже не можна буде”, – розповідає Дмитро Антонов.

За його оцінками, можна відновити “Мрію” на базі її недобудованої “сестри”. Проте  вартість такого проєкту становитиме від 800 мільйонів до 3 мільярдів доларів. Незалежно від суми, інвестиції у нову “Мрію” навряд чи окупляться. Але відтворити її необхідно, упевнений капітан.

“Звичайно, якщо намагатися оцінити економічну доцільність — це буде дуже важко. Тому що під неї треба знайти відповідний проєкт, який подібний до запуску ракети у космос. Але поки що проєкту, заради якого вона відтворюватиметься, немає. Я так думаю, що, напевно, на початковому етапі все-таки “Мрія” не створюватиметься як комерційний проект, а саме як символ. І символ не лише України, а усього світу, символ — перемоги“, – зауважив Дмитро Антонов.

Фото: Фейсбук