Малюк постійно спав і нічого не їв і це сполохало і батьків, і лікарів.

Як зазначається, хірурги Охматдиту зробили ряд унікальних операцій та врятували дитину з атрезією стравоходу ( непрохідний стравохід).

Реанімобілем хлопчика з мамою забрали у реанімацію Запорізької обласної лікарні. Там дитині надавали допомогу та зробили 4 операції. На жаль, вони не принесли бажаного результату. Попереду дитину чекала трансплантація і практично точно інвалідність.

У лютому 2021 малюк потрапив в Охматдит.

«На той момент у дитини був так званий “роз’єднаний стравохід”: частина виведена на шию, а нижня частина закінчувалася сліпим кінцем. Харчуватися малюк міг лише за допомогою гастростоми»,— розповів дитячий хірург, професор Євген Руденко.

В Охматдиті діють за підходом збереження стравоходу. І Єсеній не став винятком. Таких пацієнтів вже 10 дітей.

«Раніше у подібних випадках робили надскладну операцію, коли замість стравоходу проводили товсту кишку і зшивали її з верхнім кінцем і зі шлунком. Але зараз ми використали новітні методи та змогли зберегти стравохід дитині»,— поділився завідувач відділення торако-абдомінальної хірургії Михайло Сільченко.

Для цього в Охматдиті виконали 8 операцій. За час перебування в лікарні малюк встиг побувати у відділенні хірургії новонароджених, недоношених та дітей раннього грудного віку, відділенні інтенсивної терапії новонароджених дітей та відділенні торако-абдомінальної хірургії.

Наразі  Єсенію 1 рік і 2 місяці, хлопчик непогано стоїть на ногах і  його  вже виписали з Охматдиту.

Нагадаєо, раніше столичні хірурги прооперували двох важкохворих діток, приїхавши в інше місто.

Фото: facebook