Під час ракетного удару по нафтобазі знищено 22 резервуари з нафтопродуктами, 8 залізничних естакад з вагонами-цистернами, трубопроводи.

Про це повідомила Державна екологічна інспекція Столичного округу.

У повідомленні зазначили, що російські ракети 24 березня 2022 року знищили нафтобазу в смт. Калинівка Фастівського району на Київщині, спричинивши масштабну пожежу, яка тривала кілька днів. Зокрема, було знищено 22 резервуари з нафтопродуктами, 8 залізничних естакад з вагонами-цистернами, трубопроводи.

У результаті горіння 5,8 тисяч тон палива в атмосферне повітря Київщини потрапило 20 тисяч тон забруднюючих речовин, в тому числі:
  • 19 тисяч 935 тон діоксиду вуглецю,
  • 36 тон оксиду вуглецю,
  • 8 тон діоксиду азоту,
  • 3 тон оксиду цинку.

Загальна сума збитків за забруднення атмосферного повітря складає 424 мільйони 716 тисяч гривень.

Під час огляду екоінспекторами нафтобази було виявлено, що через пошкодження бетонних подушок під резервуарами стався витік, що призвело до забруднення ґрунту нафтопродуктами. У результаті проведення інспекцією інструментально-лабораторних досліджень встановлено перевищення гранично-допустимих концентрацій нафтопродуктів у 16 разів. Площа забруднених земель складає 25,5 тисяч м2. Розмір шкоди завданої землі, ґрунтам становить 83 мільйони 716 тисяч гривень.

Наразі матеріали направлені до Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора.

Фото: Фейсбук