В Україні повідомлено про підозру в порушенні законів і звичаїв війни двом російським військовим, які імітували розстріл цивільних в Ірпені Київської області.

Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.

«За даними слідства, впродовж березня 2022 року командир та старший стрілець розвідник відділення розвідувального взводу 104-го гвардійського десантно-штурмового Червоного прапора полку, разом з підпорядкованими бійцями проводили спеціальні рейди у м. Ірпінь Бучанського району Київської області. Вони жорстоко, образливо та принизливо ставилися до цивільного населення, намагаючись виявити патріотично налаштованих громадян України», – йдеться в повідомленні.

Відомо, що військові РФ незаконно проникли до житлового будинку, де було двоє цивільних осіб. Вони завдали удари по тулубу й голові потерпілого та, імітуючи вбивство, здійснювали постріли поряд з головою.

«Надалі для проведення допиту вони вивели чоловіка у двір будинку. Там військовий РФ нібито через ненадання “правдивої інформації”, направив на потерпілого автоматичну зброю. Імітуючи розстріл, він здійснив дві черги пострілів з однієї та іншої сторони потерпілого, завдавши йому сильних моральних та психічних страждань», – додали правоохоронці.

Фото: Офіс Генпрокурора