24 вересня у Києві стартував флешмоб "Знеси мене повністю", у рамках якого активісти закликають демонтувати памʼятники російським діячам. На столичних пам'ятниках, які підпадають під Закон про декомунізацію ще з 2016 року з'явилися написи: "Знеси мене повністю", "Кат", "Убивця", "Воював проти УНР", "Демонтуй мене нарешті". Та за дві доби від початку флешмобу пам'ятники почали відмивати.

Про це в ефірі телеканалу “Київ” повідомив один з ініціаторів флешмобу #ЗнесиМенеПовністю Олег Слабоспицький.

За словами активіста, розмальовані пам’ятники спробували відмити:

“Незалежно від того чи це окремий чиновник, чи це пересічний фанат русского язика та срср – вони до останнього опиратимуться зачищенню у столиці російсько-радянської ракової пухлини”, — прокоментував Слабоспицький.

Також Олег Слабоспицький відповів на закиди про особливий “почерк” активістів:

“Вандалізм – це те, що цей пам’ятник тут ще перебуває. З кінця 2016 року він є незаконним і ті люди, які його не перенесли, порушили закон про декомунізацію і мають відповідати перед законодавством. #ЗнесиМенеПовністю якраз і стосується питання активізації перенесення пам’ятників, які возвеличують російських і радянських діячів, які ще майорять у столиці. Після повномасштабного вторгнення ми бачили, на жаль, лише одне офіційне знесення пам’ятника під Аркою дружби народів, яка вже перейменована на Арку свободи українського народу”, – додав він.

Нагадаємо, 24 вересня кияни вирішили нагадати про необхідність закінчити процес декомунізації та дерусифікації — було розписано пам’ятники російському поету Олександру Пушкіну, більшовицькому ватажку Миколі Щорсу та пам’ятник радянським робітникам трамвайного депо імені Леніна.

Фото: Відкриті джерела