24 вересня кияни вирішили нагадати про необхідність закінчити процес декомунізації та дерусифікації — було розписано пам'ятники російському поету Олександру Пушкіну, більшовицькому ватажку Миколі Щорсу та пам'ятник радянським робітникам трамвайного депо імені Леніна.

Цей флешмоб запустив Олег Слабоспицький разом зі своїми друзями.

Повідомляється, що першим “отримав ребрендинг більшовицький злочинець” Микола Щорс. Його постать чітко підпадає під закон про декомунізацію і ще з 2016 року Український інститут національної пам’яті закликає прибрати монумент з серця столиці.

Другим клієнтом флешмобу #ЗнесиМенеПовністю став пам’ятник російському поету Алєксандру Пушкіну на проспекті Перемоги у Києві, що широко розійшлось пабліками.

“Пушкін є символом російського імперіалізму, уособленням “вєлікого могучєго русского язика”, маркером руского міра та ідентичності. У своїх творах Пушкін заперечував навіть можливість української державності та відверто пропагував українофобію, ненависть до українців та поляків”, — наголошують активісти.

Діситалось також пам’ятнику радянським робітникам трамвайного депо імені Леніна. біля метро Лук’янівська.

За оприлюдненими даними, у Києві досі лишаються 10 пам’ятних знаків, які увічнюють пам’ять цього символу Росії. Усіх пушкінів та ще понад 200 об’єктів можна знайти тут: https://bit.ly/kyivpam.

“Якщо декомунізація почалась очищенням насамперед від Владімірів Лєнінів, то дерусифікація має початись з очищення України саме від Алєксандрів Пушкінів”, — переконані небайдужі громадяни.

Тож, на постаментах з’явилися написи: «Демонтуй мене повністю», «Русня», «Русню на демонтаж», «Радянська пропаганда», «Кат», «Воював проти армії УНР».

“Пам’ятника більшовицькому вбивці Миколі Щорсу в Києві точно скоро не буде. І це залежить від Київради та Мінкульту, чи це нарешті буде офіційно, чи знову руками активних громадян”, — попередили активісти.

Тим часом, з’явилась реакція з Київської міської ради: депутатка Ксенія Семенова в коментарях запрошує активістів на комітетські слухання з цього приводу, які пройдуть 27 вересня.

Фото: Фейсбук