Жителі Богданівки упізнали бійців так званих «миротворчих військ» – капітана та майора з 15-ої окремої мотострілецької бригади російської армії, які знущались із цивільних в окупованому селі. Прокуратура повідомила їм про підозру.

Про це повідомляють «Схеми» (Радіо Свобода).

Двоє чоловіків із села вже свідчили правоохоронцям про численні побиття.

Чоловіки запам’ятали своїх катів і згодом впізнали двох із них на фото, що їм показували прокурори Броварської окружної прокуратури, співробітники Броварського управління СБУ та детективи НАБУ, які спільно працювали над розкриттям злочинів.

Журналісти ідентифікували цих двох російських військовослужбовців: Обоє служать у 15-тій окремій гвардійській мотострілецькій бригаді  у військовій частині 90600 в Самарській області.  Це  Алєксандр “Метал” Васільев та Алєксєй “Шмель” Булгаков. Один майор, другий капітан.

Бригаду називають «миротворчою», оскільки її бійці виконували «миротворчі завдання у зонах збройних конфліктів» Північної Осетії, Придністров’я та Абхазії.

Васільєв поводився особливо жорстоко. Військовополонений – боєць територіальної оборони села – розповів, що той бив його прикладом. Наступав ногами на кінцівки й погрожував застосуванням зброї. Після всіх тортур чоловіка залишили у підвали без їжі та з мінімальною кількістю води на декілька днів.

Васільєв змусив  священнослужителя зняти  із себе весь одяг, після чого   вдягнув йому на голову шапку так, щоб вона закривала йому очі, липкою стрічкою зв’язав руки за спиною, та незаконно допитував.  Священник  мав переходити з приміщення до приміщення, коли на вулиці було холодно. Кат  також його бив.

Український військовий, який потрапив у полон до загарбників у Богданівці і постраждав від Васільєва, запам’ятав і його поплічника. Саме Булгаков, за словами чоловіка, віддавав наказ Васільєву його бити. І сам Булгаков – теж бив.

Броварська окружна прокуратура Київської області 27 квітня заочно повідомила цим двом військовим про підозру – за статтею «порушення законів та звичаїв війни». А саме – вони катували українського військовополоненого та мирного жителя – місцевого священнослужителя.

Фото: Соцмережі