Учасники групи на залізничних вокзалах Києва, Дніпра та Одеси вербували людей, обіцяючи їм роботу, житло і харчування.

Про це повідомляє столична прокуратура.

“Затримано п’ятьох осіб, які організували на території м. Києва та Дніпропетровської області протиправну схему вербування соціально незахищених громадян для утримання їх у трудовому рабстві (ч. 2 ст. 149 КК України)”, – йдеться в дописі.

За даними слідства, учасники групи на залізничних вокзалах Києва, Дніпра та Одеси підшуковували людей, які перебували у складних життєвих умовах та не мали постійного місця проживання.

Їм пропонували роботу з вирощування та збору сільськогосподарської продукції в агрофірмі на Дніпропетровщині. Потенційним працівникам обіцяли зарплату 3 – 4 тис. грн на місяць, а також безкоштовне житло та харчування.

Завербованих розселяли у напіврозвалених, не придатних для проживання будинках, а обіцяну зарплату не виплачували.

“Щодня робітників залучали до роботи у виробничо-складських приміщеннях агрофірми, а також у сезон на полях для збору урожаю. Працювати змушували по 12-16 годин на добу. Обіцяні грошові кошти потерпілі не отримували, а весь їхній “заробіток” обмежувався харчуванням сумнівної якості 2-3 рази на добу та алкогольними напоями”, – повідомляє прокуратура.

За завербованими постійно наглядали так звані бригадири, які контролювали підйом та направлення на роботу, обмежували їх у пересуванні після повернення з робіт, принижували, застосовували психологічний тиск.

При спробі самовільно залишити територію бараків, робітникам погрожували силою, а до порушників її застосовували.

У завербованих відбирали мобільні телефони та паспорти, через що вони не могли покинути територію агрофірми.

Правоохоронці провели 18 обшуків за адресами агропідприємства, у будинках, де утримували людей, а також в автомобілях фігурантів справи. Вони вилучили чернетки, гроші, банківські картки, телефони, ноутбуки, паспорти, пляшки із спиртовмісною рідиною та інші речові докази.

На момент обшуків на території агропідприємства у трудовому рабстві перебувало 120 осіб, які наразі звільнені. 17 з них вже звернулися до правоохоронних органів зі заявами про вчинення стосовно них злочину.

Зараз вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру та обрання запобіжних заходів. Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають.

Фото: facebook