Документ буде генеруватися лише для тих, у кого діагноз встановлено від моменту запуску функціоналу нового сертифікату.

З наступного тижня невакциновані українці, які перехворіли на коронавірусну інфекцію, зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат про одужання, який дозволятиме упродовж 90-ти діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись в жовтій та червоній зонах карантину (відповідно до особливостей постанови КМУ № 1236). Відповідні положення були схвалені урядом, нагадує прес-служба МОЗ.

Крім того, сертифікат буде формуватись лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифікату та надалі. Документ не згенерується, якщо діагноз COVID-19 було встановлено до появи нового типу сертифікату, тобто у 2020 році чи раніше у 2021 році.

При цьому обов’язковою підставою для його генерації буде медичний запис лікаря про встановлений діагноз, який відображатиметься в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Тобто особи, які після отримання позитивного ПЛР-тесту не зверталися до лікаря і лікар не вніс дані в ЕСОЗ — завантажити сертифікат не зможуть..

«На сьогодні у нас понад 400 тисяч українців хворіють на COVID-19 і мають підтверджений лікарем діагноз. Для них ми запускаємо новий вид документу — цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання. Згенерувати його буде можливо в застосунку або на порталі «Дія» через  15 днів після підтвердження лікарем діагнозу COVID-19 в електронній системі охорони здоров’я. Документ буде доступним для генерації та чинним протягом 90 днів. Отримати його можна буде не більше двох разів на рік за наявності підтвердженого і внесеного лікарем в електронну систему діагнозу COVID-19», — прокоментувала заступниця міністра з цифрового розвитку Марія Карчевич.

Новий COVID-сертифікат буде двох видів:

  1. внутрішній — для використання всередині країни в умовах «жовтого» та «червоного» рівнів епіднебезпеки;
  2. міжнародний — для перетину кордону 45 країн, які входять до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС (перелік країн — за посиланням) (з урахуванням вимог, які встановлює кожна країна світу).

Нагадаємо, також в «Дії» з’явиться сертифікат про вакцинацію за кордоном.

Фото: Фейсбук