За 2020 рік у Києві оновили 100 км аварійних трубопроводів, замінили всі електрофільтри на заводі «Енергія» та почали екологічніше очищати питну воду.

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко на річному звіті результатів роботи міської влади у 2020 році.

«У 2020 році комунальне підприємство “Київтеплоенерго” замінило понад 100 км зношених мереж. Нові трубопроводи розраховані на експлуатацію в 40-50 років. Загалом за останніх два роки у столиці замінили 230 км тепломереж на найбільш аварійних ділянках», – сказав Кличко.

Також він повідомив, що на Дніпровській водопровідній станції цього року збудували цех знезараження води діоксидом хлору.

Ще 14 артезіанських насосних станцій перевели на знезараження води гіпохлоритом натрію.

«Таким чином, 40% води, що подається у домівки киян, очищають та знезаражують не рідким хлором, а за прогресивними європейськими технологіями», – зазначив мер столиці.

На сміттєспалювальному заводі «Енергія» у 2020 році завершили програму ремонту всіх електрофільтрів. Також розпочали оснащення заводу сучасною системою хімічного очищення. Такі екологічні системи успішно працюють у багатьох європейських містах.

«Також у Києві вперше встановили два стаціонарних пости моніторингу повітря. Це – сучасне обладнання та програмне забезпечення для досліджень стану навколишнього середовища Києва. І місто вже отримує оперативні дані про якість повітря», – розповів Віталій Кличко.

Нагадаємо, наразі в столиці закінчують оновлювати тепломережі на Саксаганського та Старонаводницькій.

Фото: скріншот із відео