Є припущення, що Медведчук у 2014 році був переговорником між двома державами.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Журналісти Bihus.Info оприлюднили розмови Віктора Медведчука з бойовиками, владою Росії й екс-президентом України Петром Порошенком.

Із записів стає зрозуміло, що через Медведчука Україною насправді керували з Росії – смикали, наче за вервечки, примушували відводити українські війська, уступати бойовикам території та обіцяти їм повну безкарність.

На початку війни й впродовж усього президентства Порошенка Медведчук був на Банковій «своєю людиною» й зустрічався з президентом, коли хотів.

Для українців наразі оприлюднена інформація може стати шоком. Але, що цікаво, у СБУ про ці розмови знали з самого початку й могли зупинити Медведчука, якого журналісти Bihus.Info називають «монстром». Відтак, зупини це все могли ще у 2014 році, але чомусь узялися за це лише тепер, 7 років по тому.

Наприклад, в одній із опублікованих розмов можна почути, як нібито Олексій Карякін, один із ватажків самопроголошеної ЛНР, змушує відвести українські війська з селища Ізварене.

«Біля Ізвареного колона бронетехніки. Якщо протягом години ця бронетехніка не зупиняється й не повертається на своє місце, то ви її втрачаєте – вона знищується, я вам заявляю», – сказав, ймовірно, Карякін.

Зі свого боку нібито Медведчук говорить, що вже «передав президенту цю інформацію й техніка прибирається з території».

Леся Іванова, журналістка Bihus.Info, в ефірі телеканалу «Київ» сказала, що зі записи, ймовірно, взяті з «прослушки» СБУ.

«Ви ж розумієте, що журналісти ніколи свої джерела отримання інформації, документів і даних розкривати не будуть. Але ми вважаємо, що це є записаи з “прослушки” СБУ. Адже давайте думати логічно – монополія на прослуховування в цій країні є в СБУ. Водночас декілька днів тому вже оприлюднили деяку частину цих розмов на брифінгу особисто глава СБУ та Генеральний прокурор», – зазначила Леся Іванова.

Також журналістка вважає, що наразі необхідно з’ясувавати в СБУ, чому вони не доповіли про ці записи раніше, якщо їх таки мали в доступі ще у 2014 році. Водночас у журналістки є припущення, що тоді правоохоронці «або не розуміли, що вони слухали, але це нонсенс, або це якась безпечність країни, яка, можливо, знала про це й не відреагувала».

«Ми також не можемо зараз робити якісь висновки щодо дій Петра Порошенка. Було б доречно, щоб він зараз це прокоментував цю інформацію. Але що я можу сказати точно – те, що в опублікованих записах Медведчук постійно говорить про те, що він часто спілкується з “нашим головним”, або “керівником”, або “Петром Олексійовичом”, або “президентом”. Тобто тут немає проблеми з тим, щоб ідентифікувати про кого власне йдеться. Відтак, спілкування відбувається постійно й регулярно, інколи пізно ввечері та вночі. Звучать фрази: “Ми сиділи говорили близько 2-3 годин”. Так ти розумієш, що це тривале й точно неодноразове спілкування», – розповіла Леся Іванова.

Водночас журналістка каже, що є припущення щодо того, що Медведчук був переговорником у 2014 році.

«Ми розуміємо, що тоді, у 2014 році нам треба було якось вести переговори. І переговорник, як людина, яка передає якусь інформацію й доносить якісь позиції, нам була потрібна. Але якщо ми припустимо, що у 2014 році були ці записи, їх слухали та знали позицію самого переговорника, то постає питання – чи можна довіряти цьому переговорнику?» – пояснила Леся Іванова.

До слова, наразі опублікована лише перша частина цих записів. Наразі журналісти Bihus.Info готують наступну партію розмов. За словами пані Лесі, зараз Bihus.Info працює над частиною про економіку.

«Думаю, вам буде цікаво це послухати. Йтиметься про участь у економічних та фінансових переговорах національного й державного рівнів, і про особистий бізнес, і про те, як усе це поєднувалося та перетиналося», – розповіла Леся Іванова.

Телеканал «Київ» надалі слідкуватиме за цією ситуацією.

Фото: фейсбук