Обшуки на київських комунальних підприємствах медіа пов'язують з бажанням ОПУ позбавити Віталія Кличка посади голови КМДА.

В Офісі президента підшукують кандидатів на посаду голови Київської держадміністрації. Про це йдеться у матеріалі видання «Українська правда» «Третя столична війна. Для чого Зеленський тисне на Кличка».

Автори статті пишуть, що процес пошуків курує заступник голови ОП Кирило Тимошенко, який нібито також має знайти шлях, як прибрати з посади Кличка. Адже нині закон передбачає, що головою КМДА може бути лише та людина, яка перемогла на виборах мера. А це, у листопаді 2020-го з великим відривом від конкурентів, зробив Віталій Кличко.

Серед імовірних кандидатів на пост від Банкової називають міністра розвитку громад Олексія Чернишова, помічника Тимошенка по «Великому будівництву» Юрія Голика, міністра культури Олександра Ткаченка, депутата «Слуги народу» і кума Медведчука Андрія Холодова, і першого заступника Кличка в КМДА Олексія Кулебу.

Зауважимо, що раніше серед потенційних голів КМДА джерела називали також депутата Миколу Тищенка.

Нагадаємо, минулого тижня правоохоронці провели обшуки в комунальному об’єднанні «Київзеленбуд», КП «Спецжитлофонд», «Житлоінвестбуд-УКБ» та КП «Київське міське бюро технічної інвентаризації» у корпорації «КиївАвтодор», Департаментах соцполітики, Містобудування та архітектури, земельних ресурсів КМДА, КП «Київміськсвітло».

Прокуратура закидає нібито фінансові махінації, хабарництво та зловживання службовим становищем столичним чиновникам. За даними ДФС, через начебто корупційні схеми бюджет міста втратив близько 100-та мільйонів гривень.

Водночас, за словами Віталія Кличка, більшість справ тягнуться вже кілька років. Масові обшуки очільник столиці назвав атакою і тиском на себе з боку Банкової.

Фото: Фейсбук