Все через глінтвейн.

В шкільному підручнику «Я досліджую світ» для учнів 3-іх класів є згадки про алкоголь — в одному з завдань діткам пропонують вирішити, чи слід пити глінтвейн, чи ні. Директора київської школи № 210 Дмитра Ламзу це обурило і він звернувся до Міносвіти, про що написав у своєму Facebook.

На 91-ій сторінці підручника (автори О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко) школярам пропонують вирішити, чи можуть уявні герої «на вершині гори» зігрітися глінтвейном «як дорослі». Директор школи бідкається, що не знає, як пояснити батькам, як їм пояснити своїм дітям (його учням), що таке глінтвейн.

«У підручниках, які роздали в школі, є завдання, де у дитини запитують багато цікавого. Я попросив фото сторінки, і якщо чесно, стало дуже соромно за таке завдання. А тепер запитання: як вчитель має пояснити дитині, що таке глінтвейн і чого діти його хотіли пити? Наприклад, мені ніколи не приходилось його скуштувати і я не знаю, що це?!» — пише 27-річний директор школи.

Під постом Ламзи дописувачі здебільшого підтримують його нарікання, деякі навіть публікують схожі завдання з інших підручників.

І лише зрідка дописувачі зауважують, що завдання у підручнику не спонукають дітей до розпиття алкоголю, а створені для профілактики раннього вживання. Генеральний директор видавництва «Світич» (воно видало книгу) Олексій Андрусич підтвердив цю здогадку, і у коментарях написав, що за освітян, які не можуть пояснити дітям, що таке алкоголь, має бути соромно.

«Мені, як батьку дитини, що навчається у державній школі, прикро та соромно стає за вчителів та директорів, які не можуть пояснити батькам зміст підручника, які чи то справді мають вади ерудиції і світогляду, що не були ані в Карпатах, ані книжок не читали, чи то просто люблять баламутити у ФБ» — написав Андрусич.

Знайти порозуміння під час онлайн-дискусії її учасники, схоже, не змогли: Дмитро Ламза зрештою звернувся до заступників міністра освіти, аби ті розказали йому, як пояснити дітям, що таке глінтвейн.

ДОПОВНЕНО

Як повідомив Kyiv.media Олексій Андрусич, дискусія закінчилася мирно — її учасники таки порозумілися і погодилися разом «працювати на розвиток поколінь».

Нагадаємо, у Києві заради безпеки дітей скасували шкільні Олімпіади.

Фото: фейсбук