Місцеві хочуть врятувати 70-річний Каштановий гай від забудови та вирубки дерев.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Учора ввечері, 8 квітня, небайдужі кияни вийшли на акцію протесту, спрямовану на збереження парку.

Причина мітингу, за словами місцевих, інцидент, який відбувся в неділю, 4 квітня, – деревам парку провели хімічну ін’єкцію. Зокрема в стовбурах просверлили щілини, у які запхали пробки з нібито отруйною речовиною. До слова, це помітила маленька дівчинка Аліса, яка гралася біля дерев.

«Я гралася тут, біля дерева зробила собі будиночок. Потім помітила тут такий жовтий кілочок, спробувала його вийняти, але не змогла. Тоді вирвати його мені допомогла мама, яка побачила, що ці кілочки є на кожному дереві», – розповіла Аліса.

До слова, дівчинка була в рукавичках, тому з нібито отрутою не контактувала. Однак її мама вилучила цей кілочок голими руками. Жінка каже, що після цього в неї ще близько 30 хвилин пекли долоні.

Мешканці зібрали зразки цих пробок, які знайшли в деревах, однак на жодну експертизу поки не відправили. Відтак, стверджувати про отруйність речовини не можемо.

Жителі району запевняють, що мета цих дій – зробити із живих рослин сухостої. Так власник території хотів довести, що це аварійні дерева, які необхідно знести.

Також місцеві кажуть, що викликали працівників Київзеленбуду для того, щоб очистити стовбури від цієї нібито отрути, але шансів на порятунок майже немає.

«Приходили із Зеленбуду працівники. Подивилися й сказали, що зараз інтенсивно по кронах йде сік, який і підхопив ті речовини, які повкладали в стовбури. Так воно пішло далі. Фахівці сказали, що 100% дерева вже не будуть рости», – повідомила киянка Ольга.

За словами місцевих, їм вдалося побачити відео з камер спостереження, на якому видно, що «отруєння» дерев нібито робив охоронець приватної території близько 02:00 години в ніч проти неділі, 4 квітня.

Саме через це кияни й зібралися на мітинг, щоб домогтися переведення цього парку в комунальну власність міста. Кілька років тому цю територію поділили на приватні зони. Як кажуть мешканці району, це тільки шкодить зеленій зоні, адже власники хочуть якнайсильніше забудувати свої території.

«Київська рада розділила, по-моєму, на 10 ділянок цю територію й віддала її в приватну власність 10 особам. Щодо однієї з цих ділянок прокуратура подала в суд і виграла. Рішення Київради про її виділення в приватну власність визнала незаконним і скасувала. А стосовно інших 9 ділянок – наразі вони не скасовані. Будівництво йде на приватних ділянках», – пояснив Сергій Круть, заступник директора КП УЗН Шевченківського району.

Місцеві жителі знають, що це приватна власність, однак запевняють, що це жодного права не дає забудовникам вирубувати зелену зону. Мешканці побоюються, що незабаром у Каштановому гаї може не залишитися дерев взагалі.

Фото: скріншот