До цього маленькі пацієнти постійно потребували гемодіалізу.

З київської клініки «Охматдит» виписали одразу трьох дітей, яким зробили трансплантації нирок. Про це повідомляє прес-служба медзакладу у Facebook.

Щасливчиками стали 9-ти річна Даша з Білої Церкви, 9-ти річний Давид з Рівного та 14-ти річна Настя з Черкащини. Донором для Даші та Давида став чоловік з Рівного, родичі якого, після його смерті, дали згоду на вилучення органів. Для Насті нирку привезли з Полтави.

«У дітей були вроджені вади розвитку нирок у термінальній стадії. Всі вони жили два-три роки в Охматдиті, оскільки потребували гемодіалізу», – говорить хірург-трансплантолог Охматдиту, Олег Годік, який, власне, і робив разом із командою лікарні цю операцію.

За словами хірургів, трансплантації пройшли успішно, без ускладнень, нирки запрацювали. На виписку привітати дітей та побажати їм здоров’я завітали лікарі, медичні працівники лікарні, адміністрація, друзі, батьки.

В «Охматдиті» зазначають, що після пересадки нирки пацієнти в середньому два тижні перебувають у стаціонарі, потім ще два тижні – на реабілітації вдома. Потім – перший контрольний огляд в лікарні, після якого медики вирішують, чи зможе пацієнт повернутися до свого звичного життя.

Нагадаємо, нещодавно троє дітей з «Охматдиту» виграли укол генного препарату вартістю понад 2 мільйони доларів.

Фото: Фейсбук