Прибирання відбулось напередодні Дня пам'яті жертв політичних репресій.

Про це повідомляє програма “Київ. NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

У суботу, 15 травня, представники редакції сайту Kyiv Media навели лад на могилі Василя Стуса на Байковому кладовищі. Ідея прибирання виникла після того, коли на серед тижня ми писали новину про занедбаність могили.

Якось стало боляче за земляка. Запропонувала колегам піти прибрати в суботу… Попри прогнози дощу ми вирішили все ж зробити це саме 15 травня, оскільки 16 травня – День пам’яті жертв політичних репресій. Тож ми мали це зробити саме зараз, аби вшанувати пам’ять Василя Семеновича, загиблого у російській тюрмі, на території тюремного цвинтаря похованого та перепохованого у Києві в листопаді 1989 року“, – розповідає редакторка сайту Віталія Мазур на своїй Facebook-сторінці.

Могила Василя Стуса у Києві засаджена барвінком. Вочевидь, його привезли з лісу і висадили великим шматком – разом із лісовими бур’янами. Тож журналісти спершу повискубували бур’ян. Також пропололи землю під калиною, яка росте поряд. Загалом зібрали одразу два поліетиленові мішки бур’янів.

Згодом посадили три гвоздички на самій могилі, а перед хрестом – кущик медуниці. Також пересадили в ряд чорнобривці, які хтось трохи раніше висадив хаотично. Аби все прижилося – підсипали землі. Саму могилу обкопали невеликим рівчаком.

Помітила, що трохи раніше хтось приніс свічку, коржик та три карамельки… Мене потішило, що хтось тут був до нас. Але пам’ятний хрест на могилі Стуса вкривається мохом. Бетонні бордюри кришатья – їх руйнує час“, – написала редакторка.

Обробляли могилу Василя Стуса попри невеликий дощ.

Зазначимо, перепоховання Василя Стуса у Києві відбулося 19 листопада 1989 року. Цього ж дня разом із ним перепоховали загиблих у радянських тюрмах українських діячів Юрія Литвина та Олексу Тихого. Їх могили розташовані поряд та мають схожі надгробні бетонні хрести.

Фото: Kyiv Media