Перші дві дози чоловік отримав вакциною AstraZeneca, а третю - Pfizer.

Про це повідомили на сайті «ТСН».

Артем Овдієнко, журналіст 24 каналу, вакцинувався від COVID-19 тричі.

«Мав можливість це зробити. Було цікаво перевірити, чи дозволять лікарі мені це зробити, як відреагує організм. Після тримісячної переви після першої вакцини мав сумніви, що після другої щеплення діятиме так, як потрібно. Найважче було після першої – мав хворобливий стан. Після другої – нічого не турбувало, а після третьої трохи боліла рука», – розповів журналіст.

Цікаво, що між першими двома щепленнями в Артема минуло три місяці. Першу дозу чоловік отримав у березні. Другу – за 3 місяці, у червні. Третю – у липні.

Водночас журналіст запевнив, що про свої попередні щеплення попередив лікаря, який його вакцинував востаннє.

Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я, назвав цей випадок порушенням алгоритмів МОЗ, а також зазначив, що наразі в Україні немає можливості щепити людей тричі.

«Цей конкретний випадок треба розглядати – це порушення алгоритмів МОЗ. Всі вакцини, які використовують в Україні, мають дозвіл ВООЗ. Усі вони мають інструкції, а там прописано, що необхідно два щеплення для повного захисту», – зазначив міністр.

Також Віктор Ляшко повідомив, що наразі у світі досліджують, як найкраще захистити людей, наскільки вистачить імунітету і чи потрібна третя доза препарату. Поки що дві дози – це стандарт щеплення проти COVID-19 переважною кількістю вакцин. Утім, для щеплення препаратом від Johnson & Johnson потрібна лише одна доза.

Фото: фейсбук