Батьки будуть подавати скаргу на копів у поліцію та прокуратуру.

Про це вони розповіли у коментарі для програми “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Учора були відправлені листи поштою у різні інстанції – у прокуратуру, в поліцію“, – розповідає мама одного із неповнолітніх.

Жінка згадує, що приїхала у поліцейський відділок вже після затримання сина. У відділку поліцейські намагалися пояснити причину затримання. Діалог копів з батьками підлітків зафільмовано на відео.

“По прибуттю на місце ваш син сидів біля бровки, патрульний сидів біля нього – спілкувався. А Марк викликав поліцію – ще одну. Ми записали, що трапилось. Патрульний, який сидів, повідомив, що оцю особу необхідно затримати – він учасник. І все – затримали Марка“, – говорить поліцейський.

Тим часом адвокат Кирило Волков, переглянувши відео затримання зазначив, що поліцейські можуть застосовувати фізичну силу тоді, коли їм чинять опір.

Я побачив на цьому відео, що до осби застосували фізичну силу, хоча особа не дзійснювала жодного опору працівнику правоохоронних органів. більше того – в подальшому до особи було застосовано спеціальні засоби обмеження руху – кайданки“, – говорить адвокат.

Зазначимо, інцидент стався днями: у мережі виклали відео, як поліцейський посеред дня жорстоко заламує руки неповнолітньому та кидає його на землю. З’ясувалося, що на групу підлітків поскаржився невідомий чоловік – начебто йому заважала музика із колонок, яку вони слухали, і попросив вимкнути. “Чоловік підійшов і вирвав колонку у 14-річної дівчинки, а також сумку з особистими речами хлопця, а потім закрив їх у своїй машині і викликав поліцію“, — розповідали очевидці інциденту в соцмережах.

А далі на місце прибула поліція. Як розповів один із затриманих підлітків – Денис Литвинчук – копи пропросили показати документи, але їх ні в кого з компанії при собі не було. Коли Денис попросив копів показати свої документи – вони відмовилися. І тоді хлопець почав викликати інший наряд поліції та знімати все на телефон. Після цього, за словами хлопця, поліцейський накинувся на нього.

Тим часом у Нацполіції повідомили, що почали службове розслідування за цим інцидентом.

Додамо, що стало відомо ім’я поліцейського, який найбільше “старався” при затриманні неповнолітніх – це Дмитро Миколайович Радченко.

Раніше ми писали, що очевидці затримання підлітків опублікували відео, на якому помітно, що поліцейський дістає з кишень хлопця різні предмети – свідки наголошують, що це відбувалося не в присутності понятих, а значить, обшук був незаконним.

Фото: скріншот