Будинок Осипа Родіна хотіли позбавити охоронного статусу, але активісти добилися від Верховного Суду розгляду касаційної скарги.

На вул. Гончара, 71 у Києві продовжується демонтаж пам’ятки архітектури місцевого значення «Будинок Осипа Родіна» (1882), арх. Ніколаєва. Про це повідомляє київський активіст Дмитро Перов у Фейсбук.

Перов пише, що «будівельники обіцяють встигнути до сесії Київради, на якій заплановано передати земельну ділянку під будинком для будівництва ЖК Franklin».

«Нагадаю, 7 жовтня відбудеться сесія Київська міська рада. Під нову забудову заплановано передати історичні будинки на вул. Студентській, 10 та Гончара, 71. Будівництво обох об’єктів пов’язують з компанією SAGA Development» — додає він.

ДОПОВНЕНО

Як повідомила депатутка Київради Ксенія Семенова, розглядати питання прор долю садиби Родіна Київрада 7 жовтня не буде.

«Питання здачі під будівництво садиби Родіна на Гончара завтра Київрада не буде розглядати. Будинок має охоронний статус і віддати землю під ним в оренду можна тільки під реставрацію, але не під знос» — зазначила вона.

Нагадаємо, днями активістам вдалося добитися відкриття касаційної справи у Верховному суді.

Як ми повідомляли, 4 серпня Шостий апеляційний суд в Києві позбавив будинок Осипа Родіна, що на Гончара, 71, статусу щойно виявленого об’єкта культурної спадщини. А вже 5 серпня тут почалися демонтажні роботи.

Також зазначається, що 29 липня Міністерство культури начебто присвоїло будинку Осипа Родіна на Гончара, 71 статус пам’ятки архітектури та історії місцевого значення (Наказ № 588, охоронний № 3030-Кв). Однак суд при винесенні рішення відмовився врахувати цей факт.

Нагадаємо, 22 вересня 2020 року Департамент охорони культурної спадщини КМДА надав садибі Родіна по вул. Олеся Гончара, 71, статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини. Власник садиби, ТОВ «Арікс», оскаржив наказ в ОАСКу, і той його задовольнив: суд не побачив в будинку ні автентичності, ні будь-якої цінності і постановив, що Департамент вніс будинок до переліку протиправно.Після цього справа перейшла в Шостий апеляційний адміністративний суд. Позбавлення охоронного статусу, за даними «Мапи», просуває представниця ТОВ «Концепт Плаза» (замовник будівництва).

Кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Арікс» значиться Яків Басс – батько екс-заступника голови КМДА Леоніда Черновецького. Впритул до садиби, по вулиці Олеся Гончара, 69 будується ЖК Franklin Concept House – проект від Perfect Group нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка, Saga Development забудовника Андрія Вавриша та Kyivproekt Development.

Фото: Фейсбук