На Львівській площі роками стоїть закинута недобудова корпусу інституту Карпенка-Карого.

Таку ідею подав президенту Володимиру Зеленському для сторення його університету журналіст Ігор Ляшенко.

Журналіст висловив побоювання, що часто велике капітальне будівництво за державний кошт гуманітарних об’єктів, як правило, закінчується довгорічними, або й вічними руїнами-недобудами.

Хочете нові корпуси університету – подивіться на закинутий корпус інституту Карпенка-Карого в центрі міста на Львівській площі. Хочете нову спортивну арену – подивіться на 30-річний гигантський недобуд футбольного манежу на Голосіїївський поблизу Виставкового“, – зазначив Ляшенко.

А якщо президенту цікаво знати, як університети розпоряджаються землею, що виділяється їм для розширення, – журналіст радить йому подивитися на нові житлові массиви, які виросли на землях КНУ ім. Шевченка.

До речі, майже там, де спланували нове будівництво університету – навпроти Виставки“, – зазначив він.

Активіст Ігор Луценко подав ще одну ідею – сторити президентський університет у будівлі Гостиного двору.

Я вважатиму ідею президентського університету геніальною і архіправильною, якщо влада негайно відновить Гостиний двір. Це моя безкомпромісна позиція“, – зазначив Ігор Луценко, який роками з іншими активістами порушує питання відновлення пам’ятки.

Активіст зазначив, що якщо президент хоче допомогти Університету – варто надати йому, за зразком західних університетів, право екстериторіальності. Це особливий статус території вишу, де діють інші закони, ніж по всій країні.

Журналіст Сергій Руденко говорить, що Зеленський йде шляхом Ющенка, який обіцяв побудувати “дитячу лікарню майбутнього”.

Проект дитячої лікарні майбутнього подружжя Ющенків анонсували у 2006 році. Гроші збирали з усієї країни через благодійний фонд «Україна 3000», в якому Катерина Ющенко була головою наглядової ради. Були сподівання, що вже за три роки нова лікарня прийматиме перших маленьких пацієнтів. Згодом обіцяли, що заклад запрацює у 2012 році, але зараз є лише фундамент.

Нагадаємо, раніше освітянин розкритикував ідею створення президенського університету, оскільки вважає вартість будівництва завищеною.

«Президентський університет» у Києві буде побудовано на території комплексу «Експоцентр України» (ВДНГ). Будівництво триватиме кілька років і коштуватиме 7,2 мільярда гривень.

Фото: Фейсбук