Надання ділянці статусу землі рекреаційного значення забороняє проводити будівництво на цих ділянках.

Як повідомив гендиректор «Київзеленбуду» Олексій Король, за півтора роки підприємство внесло до бази Держгеокадастру 73 земельних ділянки зелених зон, парків та скверів Києва.

Так, свій кадастровий номер отримала земельна ділянка площею 4,1262 га, розташована поруч із кінотеатром ім. Т. Г. Шевченка у Подільському районі. Це захистить зелені зону від можливих самозахоплень та забудов.

Відповідно до категорії «землі рекреаційного призначення», ця територія має використовуватися для організації відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів. Це важливий захід для захисту зелених зон від можливих самозахоплень та забудов.

«Крім того, у Держгеокадастр вже внесені наступні ділянки: Чкалівський сквер, сквер на вул. Шумського біля озера Тельбін, парк Перемога, сквер на вул. Івана Миколайчука, 3-3а; парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення вздовж вул. Попудренка, комплексна пам’ятка природи Дніпрові кручі, вул. Вишгородська, 49-51; сквер на розі вулиць Львівської та Крамського та інші», – зазначив Олексій Король.

Відповідно до п. 3 ст. 52 Земельного Кодексу України, на землях рекреаційного призначення забороняється діяльність, що перешкоджає або може перешкоджати використанню їх за призначенням, а також негативно впливає або може вплинути на природний стан цих земель.

Загалом,  протягом 2018-2021 років «Київзеленбуд» подав до Київради більше 800 клопотань про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою на підставі прийнятих рішень про надання статусів парків, скверів, зелених зон. Із них 252 ділянки внесено до Державного земельного кадастру. У цьому році розробляється землевпорядна документація ще на 54 об‘єкти.

За останні 3 роки Київрада прийняла 352 відповідних рішення щодо територій загальною площею близько 604 га.

Фото: скріншот