Ділянка розташована на схилі Кловського яру.

Постійна комісія Київради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин розгляне проект рішення про розірвання договору оренди ділянки на вул. Мечникова, 7-Б з ТОВ «Будінформ». За попередніми даними, засідання відбудеться 1 липня, повідомляють «Наші Гроші».

У проекті вказано, що договір розривається в односторонньому порядку.

У пояснювальній записці вказано, що протягом всього строку дії договору «Будінформ» неодноразово порушував законодавство у сфері землекористування, містобудування та екології, а саме:

  • використовував ділянку способами, що суперечать екологічним вимогам;
  • систематично не сплачував орендну плату;
  • порушив строки забудови ділянки.

Крім того, наголошується на необхідності врахувати додаткові соціально негативні фактори, а саме:

  • негативний вплив на оточуючі будівлі;
  • перевантаженість соціальної інфраструктури.

Як пишуть «Наші Гроші», вказана ділянка розташована на зсувонебезпечному схилі Кловського яру, до неї безпосередньо примикають Олександрівська лікарня, а також житлові будинки по вул. Мечникова і пров. Мар’яненка. Крім того, над схилом над ділянкою на терасах розташовані будинки по вул. Гордієнка та Богомольця. Забудова на ділянці на вул. Мечникова, 7-Б загрожує вказаним будинкам. За даними видання, прилеглий будинок №7 у пров. Мар’яненка через негативний зовнішній вплив вже перебуває в аварійному стані. А надмірна щільність забудови вже призвела до перевантаження соціальної інфраструктури у даному районі.

Kyiv Media

За даними ДФС, «Будінформ» неодноразово прострочував внесення орендної плати, зокрема, у 2016-2017 рр – оплата не здійснювалася взагалі, у 2018-му – фірма не сплачувала протягом п’яти місяців підряд.

У 2019 році ГУ Держгеокадастру у Київській області зафіксувало несанкціоноване зняття верхнього шару ґрунту без отримання спецдозволу.

Як ми вже писали, у 2004 році «Будінформ» отримав в оренду на 15 років ділянку площею 0,22 га на вул. Мечникова, 7-Б для будівництва житлового будинку з офісними приміщеннями та вбудованою автостоянкою. Відповідно до договору, фірма повинна була завершити забудову не пізніше серпня 2007 року, чого здійснено не було.

Компанія планує звести 18-поверховий житловий будинок — ЖК Egoist Residence. Разом з тим, у центральній історичній частині Києва існує обмеження на рівні 27 м (орієнтовно 9 поверхів).

У листопаді 2019 року Київрада проголосувала за відмову у поновленні оренди землі з ТОВ «Будінформ», але в лютому 2020-го компанія через суд домоглася визнання оренди поновленою.

Після цього у 2020 році ДАБІ України п’ять разів відмовляла забудовнику у видачі дозволу на будівництво на Мечникова, 7-Б: 25 лютого, 7 квітня, 23 липня, 12 серпня і 1 вересня. Попри це, за вказаною адресою велися будівельні роботи.

За даними «Наших Грошей», власниками ТОВ «Будінформ» є Лариса Дерев’янко та Віктор Бондар, народний депутат, співголова депутатської групи «За майбутнє». Керівником фірми є Олександр Падалка, який у 2015 році безуспішно балотувався до Київради від партії «Відродження».

Тим часом, в історичному «будинку із жуками» на Володимирській забудовник знищив частину ліпнини.

Фото: Фейсбук