Раніше Зеленський запросив в Україну президента ФРН Вальтера Штайнмаєра.

Президент України Володимир Зеленський закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца зробити “потужний крок” та відвідати Київ 9 травня. Про це він заявив у виступі перед представниками британського аналітичного центру Chatham House, повідомляє Reuters.

Він запрошений, запрошення відкрите, воно є вже певний час. Його запрошують приїхати до України, він може зробити цей дуже потужний політичний крок – приїхати сюди 9 травня до Києва. Я не пояснюю значення, я думаю, ви достатньо освічені, щоб зрозуміти чому“, – сказав Зеленський.

Щодо Маріуполя, Зеленський сказав, що ситуація там рівносильна “тортурам” і що жодних переговорів з Росією бути не може, якщо мирних жителів або військовослужбовців буде вбито, коли їх можна було звільнити.

Росіяни не вірять, що їх можна притягти до відповідальності за військові злочини, тому що вони мають силу ядерної держави. Йде 72-й день повномасштабної війни, і ми поки що не бачимо її кінця і не відчуваємо жодної готовності російської сторони до її припинення“, – сказав Зеленський.

Відомо, що 8 травня Шольц виступить із телезверненням до громадян Німеччини. Темами звернення стануть війна в Україні і 77-ма річниця закінчення Другої світової війни в Європі.

Напередодні спікерка Бундестагу Бербель Бас також оголосила про поїздку в Україну.

Нагадаємо, ще до початку повномасштабної війни Берлін відмовлявся постачати Києву озброєння, а також категорично заперечував приєднання України до ЄС. Після 24 лютого позиція німців поступово змінюється, однак важкого озброєння Україні досі не дали; крім того, Берлін блокує введення потужних санкцій проти москви (на кшталт нафтового ембарго).

Канцлер Німеччини Шольц регулярно проводить переговори з путіним; міністр фінансів Лінднер був проти введення будь-яких санкцій проти рф, бо вважав, що Україна буде завойована рф за декілька днів.

Фото: Фейсбук