Однак про планування візиту канцлера в Україну поки нічого не відомо.

Хоча Україна не погодилася на візит президента Німеччини, але запрошує федерального канцлера Олафа Шольца. Як повідомляє Spiegel, про це в телеефірі заявив посол України у Німеччині Андрій Мельник.

Ми також повідомили, що мій президент та уряд були б раді вітати у Києві канцлера Олафа Шольца… Президент сподівається на це“, – сказав посол. Він зазначив, що під час візиту хотіли б обговорити допомогу важким озброєнням.

Нагадаємо, під час візиту до Польщі президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр підтвердив, що його потенційний візит до Києва українська сторона назвала небажаним. Як міністр закордонних справ у минулому Штайнмаєр підтримував тісні контакти, зокрема, з міністром закордонних справ Росії Сергєєм Лавровим.

Штайнмаєр також був активним прихильником газопроводу “Північний потік-2” і вважається архітектором дружньої до Росії політики федерального уряду.

Нагадаємо, ще до початку повномасштабної війни Берлін відмовлявся постачати Києву озброєння, а також категорично заперечував приєднання України до ЄС. Після 24 лютого позиція німців поступово змінюється, однак важкого озброєння Україні досі не дають; крім того, Берлін блокує введення потужних санкцій проти москви (на кшталт нафтового ембарго).

Канцлер Німеччини Шольц регулярно проводить переговори з путіним; міністр фінансів Лінднер був проти введення будь-яких санкцій проти рф, бо вважав, що Україна впаде за декілька днів.

Фото: Фейсбук