Загальний кошторис представлених американцям проектів складає 277 мільярдів доларів.

Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Сполучених Штатів представив перелік проектів, до фінансування яких запросив долучитися американців. Серед них в тому числі й проект будівництва Київської обхідної дороги, повідомляють «Наші Гроші».

Загальна сума всіх представлених проектів — 227 мільярдів доларів.

Видання зазначає, що американцям запропонували долучитись до будівництва Київської обхідної дороги (КОД), і що ця пропозиція «підтвердила фейкову суть раніше прийнятого Верховною Радою закону по виведенню цього будівництва з під дії закону про закупівлі». В Офісі президента пояснювали це тим, що будівництво замовлять за міжнародним форматом контрактів EPC+F: «підрядник не тільки проектує і будує, але і забезпечує можливості фінансування для виконання цих робіт».

Але у остаточному проекті американцям пропонується «Участь у фінансуванні. Постачання обладнання. Можливо – надання послуг з будівництва». Видання наголошує, що в цьому випадку «будівництво не є обов’язком для кредитора, що прямо суперечить формату EPC+F».

Також в переліку проектів, яий наводять «Наші Гроші», є Президентський університет, будівництво якого мають невдовзі почати на ВДНГ. На створення аналітичного центру при університеті в американської сторони запросили 100 мільйонів доларів.

Зокрема, створення матеріально-технічної бази аналітичного центру оцінено в 20-40 млн дол. впродовж 2022-2024 років, а щорічний грант на фінансування досліджень, в яких були б зацікавлені США, міг би складати 3-8 млн дол. За підтримки США проект планують реалізувати протягом 1-3 років, без неї — за 5-7.

Також в списку є проект будівництва високошвидкісної залізничної лінії «Київ-кордон ЄС» та «Київ-Одеса». Мова про будівництво 2 швидкісних ліній загальною довжиною 1.1 км, щонайменше 6 залізничних вокзалів та придбання 22 локомотивів.

На ці потреби ОПУ просив у США 630 мільйонів доларів, терміном реалізації преокту в такому випадку вказаний 2027 рік, у випадку самостійної реалізації — 2038-ий.

Загалом, більше половини грошей Україна попросила у вигляді кредитів на проекти, пов’язані з порятунком від руйнації та занепаду ЖКГ: «значна частина вулиць залишається неосвітленою», «лише 30,1% сільських населених пунктів України забезпечені централізованим питним водопостачанням», «зменшення аварійності та енергозалежності житлового фонду».

Окремо $20 млрд Зеленський попросив на «будівництво доступного житла».

Нагадаємо, до Києва прибула делегація Конгресу США і запевнила в готовності надалі підтримувати Україну.

Фото: Фейсбук