До осені 2022 року, коли Україна вшановуватиме 90-ту річницю Геноциду українського народу, друга черга тематичного Національного музею має бути добудована.

Про це 13 липня заявив президент Володимир Зеленський на Всеукраїнському форумі “Україна 30. Гуманітарна політика”.

“Важливим питанням є збереження історичної пам’яті. Наступного року Україна буде вшановувати 90-ті роковини Геноциду 1932–1933 років. Майже не лишилося живих свідків, які пережили Голодомор. І сьогодні ми самі відповідальні за збереження і передання цієї пам’яті”, – заявив Зеленський.

За словами президента, довгі роки в Україні ніяк не добудується музей-меморіал жертв голодоморів. Саме тому до 90-х роковин Голодомору друга черга Національного музею буде добудована й постане на схилах Дніпра в Києві.

“Я тримаю це питання під особистим контролем”, – додав президент України.

Довідка: Національний музей Голодомору-геноциду – це національний музей в Києві, розташований на Печерську. Музей утворили за наказом Кабінету міністрів 8 липня 2009 року. Відкриття музею відбулося у серпні 2009 року.

Перша черга Національного музею Голодомору-геноциду (Меморіал жертв Голодомору) зведена у 2008–2010 роках для увічнення пам’яті мільйонів людей, які загинули від штучно створеного у 1932–1933 рр. керівництвом СРСР голоду.

Музей складається з меморіальної частини (Свіча пам’яті, скульптура дівчинки з колосками в руках “Гірка пам’ять дитинства” на площі “Жорна долі”, янголи при вході до меморіалу, Алея “Чорні дошки”) та Зали пам’яті, що фактично виконує функцію музею.

Відмітимо, раніше міністр Ткаченко анонсував, що Національний музей Голодомору у Києві відкриють в 2023 році.

Фото: Фейсбук