Мова про колишню будівлю посольства США на вулиці Винниченка.

Президент України Володимир Зеленський доручив Державному управлінню справами передати нежитлові будинки за адресою на вул. Володимира Винниченка до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики для створення музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука. Відповідний указ оприлюднений на сайті глави держави.

«Погодитися з пропозицією Міністерства культури та інформаційної політики України та Державного управління справами щодо передачі нежитлових будинків, розташованих за адресою: м. Київ, вул. Володимира Винниченка, 10, що перебувають в управлінні Державного управління справами, до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики України для створення музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука», – йдеться у документі.

Кабінету Міністрів України та Державному управлінню справами Президент доручив забезпечити передачу в установленому порядку об’єктів державної власності з управління ДУС до сфери управління МКІП. Уряд також має опрацювати питання щодо створення музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука як державного закладу з віднесенням його до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики України, забезпечити виконання необхідних робіт для належного облаштування центру, його ефективного функціонування і розвитку.

Нагадаємо, 12 травня 2021 року, в день народження Марчука міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що КМДА знайшла місце для музею художника в історичній частині міста.

Наступного ж дня президент України Володимир Зеленський заявив, що запропонував Марчуку створити музей в будівлі колишнього посольства США — (Винниченка, 10, Шевченківський район). 11 червня 2021 року Зеленський підписав указ №232/2021 «Про створення музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука». Згідно з документом, Кабінет Міністрів разом з представниками творчої спільноти мав розробити у місячний строк концепцію музейно-культурного центру та план заходів з його створення

Раніше стало відомо, як може виглядати музей Марчука в колишній будівлі посольства.

Фото: Фейсбук