В березні президент доручав уряду скасувати всі нормативні акти, які вимагають «особливого підходу» до лікування перших осіб держави.

Попри заяви президента Володимира Зеленського про рівні умови лікування чиновників і простих громадян, глава держави лікується у VIP-палаті у відомчій лікарні «Феофанія». Про це йдеться в наказі про особливі умови лікування «особливих пацієнтів», який раінше Департамент охорони здоров’я КМДА розіслав медичним закладам міста. Пише «Прямий».

Згідно з ним, коло людей, які будуть користуватись VIP-режимом в наказі визначено, як «особи, щодо яких здійснюється державна охорона». Державна охорона за законом надається цілому ряду посадових осіб, зокрема – президенту, прем’єр-міністру, генпрокурору, голові Конституційного суду, міністру закордонних справ

Проте ще 26 березня Володимир Зеленський доручив прем’єр-міністру Денису Шмигалю скасувати всі нормативні акти, які вимагають «особливого підходу» до лікування перших осіб держави.

«Прем’єр-міністру України поставлена задача вирішити питання так званих ВІП-палат та відмінити усі нормативні акти, які цього вимагають. У нас не совок і не буде ніяких люксових палат для «членів ЦК», – заявив у відеозверненні президент від березня цього року. Відповідне відео нагадав телеканал “Київ”.

У ньому він стверджував, що в жодного політика чи бізнесмена, у державних та комунальних лікарнях, не буде кращих умов ніж у звичайного українця.

«Ви будете перебувати саме в тих палатах і тих лікарнях, які за 28 років ви побудували в цій країні. Можливо тоді зрозумієте як це – не мати можливості лікуватись у Швейцарії або Ізраїлі», – зауважував тоді президент.

Проте головний лікар «Феофанії« Ігор Семенів заявив, що Зеленський лікується на тих самих умовах, що й інші пацієнти. Про це він повідомив агентству «Інтерфакс-Україна».

«Сума утримання президента така сама, як і кожного пацієнта, який потрапляє до лікарні з коронавірусною інфекцією. Це в середньому 7,8 тис. грн на день. Сума може змінюватися, адже залежить від препаратів і процедур, які роблять пацієнтові. Для президента немає окремого бюджету. Він перебуває в лікарні рівно на тих самих умовах, що й інші», — повідомив лікар.

За словами Семенова, єдина відмінність перебування Зеленського в «Феофанії» від будь-якого іншого пацієнта – це наявність у нього комунікаційного обладнання та ліній спецзв’язку для роботи онлайн.

Семенів нагадав, що «Феофанія» з початку вересня почала приймати пацієнтів із коронавірусною інфекцією і прийняла вже 120 осіб. Будь-які повідомлення про «захмарні тарифи» в лікарні абсолютно не відповідають дійсності.

«Бюджет для кожного – однаковий. І це зовсім не 2,7 млн грн, узятих із нізвідки. Такі витрати на пацієнта взагалі важко уявити», – зазначив він.

Також Семенів повідомив, що президент почувається добре. У нього немає ніяких ознак, що перебіг хвороби може ускладнитися.

Нагадаємо,  9 листопада президент України Володимир Зеленський і керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомили, що захворіли на COVID-19. Згодом радник Єрмака Михайло Подоляк розповів, що Зеленський і Єрмак проходять лікування від COVID-19 у лікарні «Феофанія».

Фото: facebook