До процесу залучать вузькопрофільних фахівців.

Фахівці «Київзеленбуду» за допомогою спеціального приладу — арботома — обстежили вікові дуби, що ростуть уздовж вулиці Вишгородської. Про це повідомляє прес-служба відомства у Facebook.

Як зазначав генеральний директор організації Олексій Король під час презентації арботома, першочергово за допомогою даного приладу будуть діагностувати вікові дерева, які є пам’ятками природи, а також старі дерева, що мають ознаки ушкодження.

Першим деревом, яке обстежили за допомогою арботома, став 500-річний дуб «Бай-Бай», що росте у Пуща-Водицькому лісництві Святошинського ЛПГ. За даними томографа, ближче до коріння виявлено ознаки серцевинної комлевої гнилі; разом з тим, фахівці кажуть, що ці ураження не критичні, і зважаючи на вік дерева, воно перебуває у хорошому стані.

«А от вікові дуби на вул. Вишгородській, 49-51, поблизу кінотеатру імені Шевченка у Подільському районі, пошкоджені більше. Після обстеження 6 дубів, з’ясували, що 3 з них потребують лікування. Навіть при візуальному обстеженні видно ураження стовбуровою гниллю в нижній частині одного дерева. На іншому відсутня частина стовбура, у зв’язку з чим застосувати арботом для визначення об’ємів поширення гнилі було неможливо» — йдеться у повідомленні.

Як зазначають у КП УЗН Подільського району, стовбурові гнилі знижують щільність деревини, і арботом виявляє такі ділянки стовбура; для лікування цих пам’яток природи будуть залучати вузькопрофільних фахівців-арбористів.

Як ми повідомляли, екоінспекція оштрафувала броварських комунальників на 700 тисяч за забруднення.

Фото: Київ Медіа