Вартість проекту, як повідомлялося — майже 85 мільярдів гривень.

Триває розробка проектної документації на чотири ділянки Київської обхідної дороги (КОД), ще по одній днями буде оголошено тендерні процедури. Про це повідомляє «Служба автомобільних доріг Київщини».

Також зазначається, що перший готовий проект на будівництво ділянки від М-07 Київ – Ковель – Ягодин до М-06 Київ – Чоп, буде готовий вже на початку вересня.

«У різноманітних рейтингах Київ займає топові місця за рівнем заторів. До 40% транспорту у столиці – транзитний. Так звана «мала кільцева дорога» давно перетворилася на звичайну міську вулицю з великою кількістю світлофорів та наземних пішохідних переходів. Створення великого півкільця, протяжністю близько 150 км, навколо столиці — мегаєпроєкт Укравтодору, котрий допоможе розв’язати низку транспортних проблем Києва: розвантажить місто від транзитного транспорту та створить комфортні умови проїзду» — йдеться в повідомленні.

В службі нагадують, що КОД — це маршрут-напівкільце навколо Києва, який починатиметься від дороги М-07 Київ — Ковель та через дороги М-05 Київ — Одеса, Н-01 Київ — Знам’янка, Н-08 Бориспіль — Маріуполь, М-03 Київ — Харків — Довжанський, обхід міста Бровари виводитиме до дороги М-01 Київ — Чернігів — Нові Яриловичі.

150- ти кілометрове півкільце складатиметься з ділянок:

  • від М-06 Київ — Чоп до М-05 Київ — Одеса протяжністю 35,2 км;
  • від М-07 Київ — Ковель — Ягодин до М-06 Київ — Чоп протяжністю 18,1 км;
  • від М-05 Київ — Одеса в Н-01 Київ — Знам’янка протяжністю 22,9 км;
  • будівництво мостового переходу через р. Дніпро з підходами до Н-01 Київ — Знам’янка та Гора — Рогозів протяжністю 25,7 км;
  • від Гора — Рогозів до М-03 Київ — Харків протяжністю 9,7 км.

В службі зазначають, що відбір майбутнього підрядника Київської обхідної дороги відбуватиметься на конкурентних засадах, а критеріями оцінки будуть «не лише цінові пропозиції, а й умови фінансування об’єкту», оскільки орієнтовна вартість будівництва — 85 мільярдів гривень — є проблемною. Тому зараз влада у пошуках міжнародної компанії:

Це надзвичайно складний і масштабний проєкт, але однією з найбільших проблем грандіозного будівництва нині є пошук фінансування. Його орієнтовна вартість складає близько 85 млрд грн., що співмірно з річним бюджетом Укравтодору. Реалізувати цей мегапроєкт виключно за бюджетні кошти – недоцільно. 25 червня, президент підписав законопроєкт №5309 від 29.03.2021, який створив можливості реалізації проєкту за міжнародними правилами та процедурами. Відбір майбутнього підрядника КОД відбуватиметься на конкурентних засадах. Критеріями оцінки будуть не лише цінові пропозиції, а й умови фінансування об’єкту. Такі масштабні інфраструктурні проєкти, на кшталт КОД, потребують обсягів фінансування, які доволі важко залучити суто у рамках бюджетного процесу“, – інформують у Службі.

Як ми повідомляли, нещодавно експерт розкритикував проект Київської обхідної дороги від Зеленського. А американська компанія, яка має взятися за будівництво КОД, виявляється, недобудувала найдорожчу в світі «трансільванську магістраль».

Фото: Фейсбук