Україна вперше за вісім років брала участь у командному турнірі й так само, як у Сочі-2014, не подолала кваліфікацію. Команда посіла 10-те місце з десяти збірних.

Про це повідомляє Суспільне.

Українська збірна з фігурного катання завершила участь у командному турнірі на Олімпійських іграх-2022. У Пекіні відбувся другий день змагань у цьому виді програми, а також визначилися збірні-фіналістки.

Україна вперше за вісім років брала участь у цьому виді й так само, як у Сочі-2014, не подолала кваліфікацію. Команда посіла 10-те місце з десяти збірних: до наступного етапу проходили топ-5.

У першій половині командного турніру кожна збірна представляла по одній короткій програмі в чотирьох дисциплінах: чоловічому й жіночому одиночних катаннях, спортивних парах і танцях на льоду.

Через позитивний тест на коронавірус у одиночника Івана Шмуратка Україна була представлена лише в трьох із чотирьох дисциплін: у танцях – Олександрою Назаровою та Максимом Нікітіним, у парах – Софією Голіченко та Артемом Даренським, а в жіночому одиночному катанні – Анастасією Шаботовою.

Шмуратку забракло всього одного дня, щоб встигнути виступити в команднику, адже фігурист уже отримав два негативні тести та зможе представити країну в особистих змаганнях.

Після першого дня командних змагань та прокатів у танцях і парах Україна посідала 9-те місце з 4 очками. Останньою лишалося виступити Анастасії Шаботовій

У своєму дебюті на Олімпійських іграх 16-річній фігуристці вдалося успішно виконати коротку програму та заробити 62.49 бала. Єдиною помилкою українки було неправильне ребро леза при відштовхуванні на одному зі стрибків – потрійному фліпі.

За техніку Шаботова отримала 35.63 бала. А от компоненти програми під “Щедрика” судді оцінили не дуже високо – на 26.86. У підсумку цього вистачило для 7-го місця, яке дало команді додаткові 4 очки.

Загалом збірна України заробила 8 очок та достроково завершила змагання на 10-му місці. Ідентичну кількість балів заробила Німеччина, проте за сумою двох найкращих видів вона випередила Україну (7 очок проти 6), тож у турнірній таблиці опинилися вище: на 9-ій позиції. Команда Німеччини також не була представлена у своєму найсильнішому виді. 

Через позитивний тест на коронавірус у партнера не виступила їхня пара – Мінерва Фаб’єнн Газе та Нолан Зіґерт.

До трійки лідерів після двох днів змагань та п’яти з восьми виступів входять збірні ОКР, США та Японії.

Фото: Скріншот