Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва задоволено позов столичної прокуратури до Федерації професійних спілок України про зобов’язання укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури та історії - Міжнародний центр культури і мистецтв (колишній Жовтневий палац культури), розташований по вул. Алея Героїв Небесної Сотні, 1 в м. Києві.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

Власником пам’ятки з 2007 року є Федерація професійних спілок України, яка впродовж майже 15 років ухиляється від укладення передбаченого законодавством охоронного договору, що позбавляє її гарантій державного захисту.

Пам’ятка має значну архітектурну та історичну цінність, спроєктована і побудована у стилі пізнього класицизму в 1838-1842 роках відомим архітектором Вікентієм Беретті як корпус Київського інституту шляхетних дівчат. Будівля включена до переліку пам’яток містобудування і архітектури національного значення, а також занесена до переліку пам’яток історії місцевого значення.

Як зазначається, Київська міська прокуратура звернулась до адміністративного суду з позовом про зобов’язання власника укласти охоронний договір на пам’ятку культури з метою захисту об’єкта культурної спадщини.

Фото: Відкриті джерела