Активісти закликають містян слідкувати за процесом і вважають, що в будівництві зацікавлений бізнес-партнер Коломойського Генадій Корбан.

Завтра Окружний адміністративний суд Києва розгляне позов ТОВ «Дайтона», яке вимагає скасувати рішення Київради щодо надання статусу зеленої зони Протасовому яру. Про це повідомляє спільнота «Захистимо Протасів яр» у Facebook.

Початок засідання — о 13:00, активісти закликають усіх небайдужих містян слідкувати за тим, яке рішення ухвалить суд. В дописі спільноти йдеться про те, що суддя Віктор Шулежко, який вестиме засідання, начебто має упереджену позицію.

«Шулєжко поспішає виконати замовлення Геннадія Корбана і скасувати рішення Київради, ухвалення яких наша громада домоглась 28 липня 2020 року» — йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що на минулому судовому засіданні цей суддя розглянув усі клопотання всього за дві хвилини і проігнорував позицію Київради щодо залучення департаменту охорони культурної спадщини та заборонив трансляцію судового засідання.

«Чому поспішає Корбан? Йому критично необхідно “знести” через недоброчесного Шулєжко рішення Київради, адже цими рішеннями Київрада визнала дії Черновецького щодо земельних ділянок такими, що невідповідають інтересам громади. Ці рішення вже стали підставою скасування дозволу на будівництво Корбану» — йдеться у повідомленні.

Як ми повідомляли, столичні землезахисники вважають, що компанія «Дайтона Груп» належить дніпровській «команді» бізнесмена Олега Левіна та члена політради партії «Укроп» і партнера Ігоря Коломойського Геннадія Корбана.

До 2007 року земля в Протасовому яру мала рекреаційне призначення (для відпочинку), доки за часів Леоніда Черновецького Київська міська рада не передала її в оренду на 5 років ТОВ «Бора», яка згодом передала договір оренди до «Дайтона Груп». Компанія планує зведення у Протасовому ЖК «Турбійон» з трьох висоток по 40 поверхів кожна, але Київрада повернула одній з ділянок в парку статус зеленої зони. Пізніше ОАСК заборонив «Дайтоні» будівництво у Протасовому яру.

Тим часом, у Кличка обіцяють містянам більше 100 гектарів зелених зон у відповідь на критику останньої Київради.

Фото: Фейсбук