Частина учасників конкурсної комісії стверджують, що легітимність конкурсу під загрозою.

Завтра відбудеться конкурс на посаду генерального директора культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» в Києві. Про це у Facebook повідомляє колишній гендиректор Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко.

У своєму дописі він критикує орган управління «Мистецького» — Державне управління справами — за «відверті маніпуляції з процедурою». Козленко стверджує, що ДУС заздалегідь дискредитувала переможця цього конкурсу.

«На жаль, втручання в конкурсні процедури не свідчить про добру волю керівництва ДУС отримати на чолі МА найсильнішого кандидата, радше навпаки – про намір мати лояльного та керованого» — написав він.

Зокрема, Козленко повідомляє про нібито двічі сфальсифіковане посадовцями ДУС жеребкування з обрання членів конкурсної комісії за квотою громадських організацій.

За його словами, трансляція жеребкування була одразу видалена з YouTube.

Усього на посаду директора «Мистецького» документи подали 10 кандидатів. До участі в конкурсі запрошувались особи, які мають вищу освіту, стаж роботи у сфері культури не менше трьох років та досвід роботи на керівних посадах в інших сферах не менше трьох років.

  • Ольга Балашова, очільниця ГО «Музей сучасного мистецтва»;
  • Євген Березницький, керівник Bereznitsky Art Foundation;
  • Ольга Данилюк, українська та британська режисерка;
  • Алла Демура, працює в сфері освіти та розробки освітніх програм;
  • Ігор Дідковський, голова наглядової ради науково-дослідницького інституту Nano Sapiens, колишній гендиректор «Мистецького арсеналу» (2007-2010);
  • Наталія Заболотна, президент Фонду гуманітарного розвитку України;
  • Ірина Кислян, заступниця директора «Медіацентр» ДП «ГДІП»;
  • Михайло Кулиняк, директор Інституту сучасного мистецтва Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв;
  • Роман Недзельський, професор кафедри арт-менеджменту та івент-технологій Інституту практичної культурології та арт-менеджменту;
  • Олеся Островська-Люта, арт-менеджерка та кураторка сучасного мистецтва.

Учасники конкурсної комісії, які представляють трудовий колектив «Мистецького», заявляють, що легітимність конкурсу перебуває під загрозою. Одна з членкинь комісії, журналістка Мирослава Барчук стверджує, що члени комісії від громадських організацій голосують «абсолютно одностайно з усіх питань» разом із представниками ДУС.

«

«На попередньому засіданні Комісії 24 червня усі присутні представники ДУС і представники ГО за дивним збігом обставин голосували абсолютно одностайно з усіх питань. Вони також одноголосно обрали Василя Чернеця головою Комісії і одноголосно ухвалили таємну форму голосування, незважаючи на наші (представників колективу «Мистецького арсеналу») аргументи про необхідну відкритість і прозорість конкурсу. Цікаво, правда?», — написала вона.

Барчук пише також, що учасники конкурсу Євген Березницький та Ольга Балашова заявили відкрито, що усі троє кандидатів в конкурсній комісії від ГО «не ведуть активної діяльності у сфері культури, не виробляють продукт на території сучасного мистецтва та сучасної культури».

Також вона заявляє, що голова комісії Василь Чернець має конфлікт інтересів, бо двоє з кандидатів на посаду директора МА – Михайло Кулиняк і Роман Недзельський – працюють в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв, яку він очолює.

При цьому Михайло Кулиняк був колишнім міністром культури України в уряді Миколи Азарова (2010-2012 рр.).

Також Барчук пише, що після завтрішнього голосування «Мистецький арсенал» може повторити долю УКФ і «Довженко-Центру».

Членкиня конкурсної комісії Ірина Подоляк пише, що «на жодне з жеребкувань, які за законом повинні бути публічними, не була запрошена громадськість чи ЗМІ». Також вона зазначає, що акредитація на завтрішній конкурс була оголошена сьогодні вранці і тривала лише кілька годин, до 14:00.

Також Подоляк очікує, що «кандидати, чиї права були уражені, оскаржуватимуть цей конкурс в суді» і заявляє, що готова свідчити в такому випадку.

Конкурс з обрання генерального директора «Мистецького Арсеналу» стартує завтра з 10:00.

Як ми писали, в УКФ трапився скандал під час конкурсу на фінансування проектів, а в «Довженко-Центрі» в процес голосування за нового президента почав втручатися міністр Ткаченко.

Фото: Фейсбук