З понеділка легкові автомобілі, які ввозяться до України для особистих потреб, оформлятимуться лише на семи пунктах пропуску. Це пов'язано з величезними чергами після скасування митних платежів, через що на кордоні цілодобово простоюють гуманітарні вантажі.

Про це повідомив  заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

Починаючи з 00:00 25 квітня 2022 року легкові авто, що ввозяться до країни для особистих потреб, оформлятимуться виключно на наступних пунктах пропуску:

– на польському кордоні: “Угринів”, “Грушів”, “Смільниця”, “Устилуг”;

– на словацькому кордоні: “М. Березний”;

– на угорському кордоні: “Дзвінкове”, “Косино”.

Найєм повідомив, що понад дві доби на пунктах пропуску західного кордону стоять величезні черги, оскільки після скасування митних платежів різко збільшився імпорт легкових автомобілів. В результаті в чергах цілодобово простоюють волонтери з гуманітарними вантажами.

Він зазначив, що за вісім днів після скасування митних платежів до країни було ввезено 14 300 легкових авто, зокрема десятки BMW X5, Mercedes-Benz S-Class, Audi Q7 2022 року випуску і навіть Cadillac Escalade за 3,1 млн грн. “Гуманітарної допомоги” у вигляді різних тканин ввезли на 360 млн грн, а мобільних телефонів – майже на 200 млн грн.

Фото: Фейсбук