Завод «Антонов» відбудує легендарний АН-225 «Мрія», який знищили росіяни під час атаки на аеропорт Гостомеля в перші дні війни.

Про це йдеться в релізі “Антонова”.

«Руйнування унікального літака стало важким ударом для всієї світової спільноти. Тому для нас відновлення «Мрії» – надважливе завдання», – повідомила пресслужба підприємства «Антонов».

Як пояснюють співробітники «Антонова», основні агрегати для планера літака є в наявності. Нова «Мрія» має відповідати сучасним льотним нормам та бути обладнаною відповідно до завдань, які виконуватиме літак.

«Деякі базові агрегати для планера літака доступні. Однак нова «Мрія» має відповідати поточним і перспективним стандартам льотної придатності. Крім того, літак має бути оснащений відповідно до переліку завдань, які він виконуватиме. Для цього знадобиться великий обсяг проектно-конструкторських робіт, вибір і закупівля відповідних комплектуючих, програма випробувань тощо», – йдеться у повідомленні.

Проект буде реалізовуватися в рамках широкої міжнародної співпраці, за участю провідних компаній і підприємств світової авіаційної промисловості. Обсяг фінансування та можливість використання компонентів знищеного російськими військами Ан-225 визначить спеціальна комісія, створена під егідою Укроборонпрому. Джерела фінансування також визначатиме держава.

«Кошти, які вже надійшли до фонду, будуть спрямовані виключно на реалізацію проекту відновлення «Мрії». Причому з прозорою звітністю за кожну витрачену гривню чи долар», – додають у підприємстві.

У компанії просять утриматися від відвидин аеропорту – триває розмінування території.

Раніше в “Антонові” розповіли, скільки літаків знищено в Гостомелі.

Фото: Фейсбук