Водночас Антон Геращенко розповів усі деталі щодо блокування сайтів.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив Антон Геращенко, заступник міністра внутрішніх справ.

Раніше ми писали, що Голосіївський райсуд наклав арешт на 426 сайтів.

Антон Геращенко розвовів, що громадянин Олександр Пан у грудні 2020-го звернувся в поліцію зі скаргою на нібито скоєні проти нього шахрайські дії.

«Є такий громадянин – Олександр Пан. Йому дуже не подобалося те, що про нього писали на різних інтернет-сайтах в різний час, називаючи його шахраєм та пройдисвітом, а також називаючи його іншими неприємними епітетами», – зазначив заступник міністра внутрішніх справ.

Далі Олександр Пан зі своїми адвокатами звернувся до Голосіївського райсуду з вимогою накласти арешт на ці інтернет-сайти, які в різний час щось про нього писали.

Відтак, у лютому 2021 року суд виніс рішення про визнання 426 інтернет-сайтів, які розміщували вказані вище матеріали, такими, що принижують честь і гідність О. Пана, тобто – «знаряддям злочину», та наклав на них арешт.

«Далі, необґрунтоване рішення суду направляється слідчому поліції, а також до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації. Ніяких реальних дій, які б нанесли шкоди власникам Інтернет ресурсів нанесено не було. Крім шкоди суспільній моралі після таких рішень суду», – написав Антон Геращенко.

Водночас заступник міністра внутрішніх справ надав власні «висновки та рекомендації» щодо цієї справи:

1. Поліція вже відкликала свій супровідний лист до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.
2. Кримінальне провадження буде витребуване до Головного слідчого управління з метою проведення ґрунтовної перевірки та, у разі відсутності складу злочину, а також за рішенням слідчого і прокурора, буде закрите згідно передбаченої КПК процедури.
3. Щодо судді, то особами, потерпілими від винесення необґрунтованого та свавільного, на думку Геращенка, рішення про накладання арешту на 426 інтернет-сайтів, має бути внесена скарга до Вищої ради правосуддя для подальшого вивчення питання про відповідність судді займаній посаді.
4. За словами заступника міністра з внутрішніх справ, з Олександром Паном розмова буде проведена окремо.

«Шановні народні депутати, давайте разом з Вами внесемо суттєві зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів та введемо дослідчу перевірку заяв громадян, щоб відсіювати подібного роду замовні справи. Крім того треба врегульовувати законодавство про інформацію,задля того, щоб врегулювати відносини між пресою, правом на свободу слово та можливість фігурантам журналістскіх розслідувань цивілізовано захищати свою честь та гідність у випадку, якщо іх права будїли порушені. Ну і звичайно залишається велике питання щодо адекватності окремих представників Феміди, які готові піддаватися тиску різних шахраїв і виносити свавільні та необґрунтовані рішення Іменем України», – наголосив Антон Геращенко.

Нагадаємо, 2 лютого 2021 року президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій проти депутата з фракції «Опозиційна платформа – За життя» й соратника кума Путіна Віктора Медведчука Тараса Козака та восьми юридичних осіб. Санкції передбачають блокування телеканалів «112 Україна», NewsOne та Zik, юридичним власником яких є Козак.

Телеканали у своїй заяві назвали рішення влади «політичною розправою», яку РНБО вчинила «за надуманим приводом». Однак столичні провайдери все одно оперативно вимкнули «трійцю» каналів соратника Медведчука.

Після цього до Верховного суду подали низку позовів, які оскаржують рішення про санкції. Щодо одного з них вже призначили дату розгляду – 15 березня.

Фото: піксабей