З Кумом пов'язують декілька орагнізацій, які допомагають переселенцям та організовують евакуацію.

Засновник WhatsApp Ян Кум пожертвував на допомогу українцям десятки мільйонів доларів. Він – один з найбільш таємничих філантропів у світі, пише видання Jewish Telegraphic Agency.

Як виявилося, деякі гуманітарні програми, які надають допомогу українським переселенцям у Європі та займаються евакуацією в Україні, існують на його пожертви.

Повідомляється, що уродженець Фастова Київської області Ян Кум у 2019–2020 роках виділив приблизно $70 млн єврейським благодійним організаціям у США, Східній Європі та Ізраїлі близько $140 млн. Це одне з найбільших пожертвувань у єврейському світі.

Зокрема, Кум пожертвував European Jewish Association $17 млн, що становило практично весь бюджет асоціації. У березні 2022 року після початку повномасштабної війни РФ проти України EJA розгорнула широку кампанію з надання житла, одягу, продуктів та медичної допомоги українським переселенцям.

Federation of Jewish Communities of the CIS, яку теж повʼязують з Кумом, отримала від нього $10,6 млн. На початку війни організація сформувала великий парк автомобілів швидкої допомоги для евакуації із зони ведення бойових дій в Україні.

Фото: Фейсбук