Сьогодні проходить сесія Київради.

Як повідомляється на сайті КМДА,  мер Києва Віталій Кличко на початку засідання Київради звернувся до Кабінету міністрів завершити передачу Гостинного двору громаді міста.

«Ситуація з Гостиним двором стає критичною. Та виглядає сьогодні навмисним затягуванням передачі об’єкта у власність громади столиці. Таке враження, що хтось хоче, щоб будівля розвалилася! У мене немає іншого пояснення після того, як місто пройшло всі довгі процедури, домоглося передачі об’єкта в державну власність. Залишається один крок – передача в комунальну власність. І тут раптом Мінкульт заблокував те, чого так довго ми добивалися», – додав мер Києва.

Віталій Кличко наголосив, що поки тривають маніпуляції окремих державних чиновників, будівля Гостиного двору перебуває в аварійному стані. А місто не може розпочати її реконструкцію.

«Я вважаю таку позицію Міністерства культури безвідповідальною і шкідливою! Уряд повинен нарешті поставити крапку в цій епопеї!» – підкреслив він.

Також на сьогоднішній сесії Київрада розгляне питання надання місцевих гарантій Європейському банку реконструкції та розвитку для отримання кредиту на нові вагони метро.

«ЄБРР виділив 50 мільйонів євро на закупівлю Києвом вагонів метрополітену. І після рішення Київради – у п’ятницю – ми підпишемо кредитний договір. Та плануємо цього року укласти контракт на придбання нових вагонів для столичного метро», – сказав Віталій Кличко.

Він також закликав Київраду підтримати призначення Уповноваженого з прав людей з інвалідністю.

«Київ першим вводить таку посаду. Бо ми робимо наше місто безбар’єрним і зручним для всіх його мешканців. Зокрема, доступним до різних сфер життя для людей з інвалідністю. Тому цю роботу треба зробити більш системною і ефективною», – наголосив мер.

Нагадаємо, Кличко сьогодні на сесії запропонував перенести питання виділення землі для облаштування вхідної групи майбутнього проекту меморіалу у Бабиному Яру.

Фото: КМДА