Іноземні громадяни можуть записатися на COVID-щеплення онлайн або за їхніми телефонами.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Так, усі іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, можуть вакцинуватися від COVID-19 за тією ж процедурою, що й українські громадяни.

Вони можуть записатися на щеплення до найближчого пункту щеплення чи центру вакцинації онлайн або за їхніми контактними телефонами. Перелік і контакти центрів та пунктів можна знайти на сайті covid19 або за номером 0 800 60 20 19“, – зазначили в МОЗ.

Також право на щеплення мають особи, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту. Вакцина від COVID-19 є безоплатною.

Для іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово перебувають на території України, медичні послуги мають покриватись за рахунок власних коштів, коштів добровільного медичного страхування чи інших джерел, не заборонених законодавством. Іноземці та особи без громадянства, які тимчасово перебувають в Україні, на підтвердження першого щеплення отримують довідку 063/о “Карта профілактичних щеплень“, – уточнили в МОЗ.

Крім того, іноземці та люди без громадянства, яких щепили двома дозами вакцини в Україні, можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію від COVID-19 у лікаря, який проводив щеплення, або у сімейного лікаря – якщо вони підписали з ним декларацію.

А отримання електронного сертифіката вакцинації в застосунку “Дія” для іноземців недоступно.

Нагадаємо, рніше від іноземців надходили скарги, що вони неможуть щепитися проти коронавірусу в Україні. Своїми силами вакцинацію своїх громадян у Києві ще в квітні 2021 року забезпечило посольство Китаю. Також у квітні в Києві провели вакцинацію єврейської громади.

Тим часом у Києві викрили ділків, які збували фальшиві ПЛР-тести з готовим результатом: мали до 50 клієнтів на день.

Фото: Фейсбук