Записатися можна як через додаток, так і через портал.

Відтепер в цифровому додатку «Дія» доступна послуга запису до листа очікування вакцинації від COVID-19. Про це повідомляє портал «Дія».

Послугу запустило Міністерство цифрової трансформації України спільно з Міністерством охорони здоров’я. Вона начебто дозволяє знизити корупційні ризики. Записатися до листа вакцинації можна через портал або додаток «Дія» та через гарячу лінію МОЗ.

Щоб записатися через портал «Дія»: зайдіть на портал за допомогою КЕП (електронного ключа, наприклад податкової) чи BankID і перейдіть у розділ «Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19».

Зазначте сферу діяльності, оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися.

Після цього очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.

Щоб записатися через застосунок «Дія»: завантажте мобільний застосунок «Дія» 2.0 за посиланням та авторизуйтеся в ньому. У застосунку можна авторизуватись через Приват24, Monobank, або BankID НБУ.

Зайдіть у розділ «Послуги» та оберіть «Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19» і зазначте сферу діяльності.

Оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися, перевірте свій номер телефону та очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.

Після запису до листа громадянин отримає сповіщення про доступний запис на щеплення; окремо наголошується, що попередній запис до листа очікування не є записом до лікаря. Також записатися на вакцинацію можна за телефоном контакт-центру МОЗ з питань COVID-19 – 0 800 60 20 19 або у сімейного лікаря.

Сьогодні стало відомо, що громадських діячів щепитимуть залишками вакцини для медиків, щоб популяризувати вакцинацію.

ДОПОВНЕНО

У перший день дії послуги, 1 березня, понад 38 тисяч людей записались у лист очікування вакцинації проти COVID через застосунок «Дія». Загалом же протягом дня в українському МОЗі зафіксували понад 44 тисячі заявок, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов і додав, що ця цифра є «красномовним підтвердженням готовності українців до імунізації та їхньої довіри вітчизняній системі охорони здоров’я».

Аналогічні дані наводять також представники Міністерства цифрової трансформації.

За даними відомства, 63% українців, які записалися через Дію, — віком від 21 до 39 років, 17,5% — від 40 до 49 років, 9,2% — від 50 до 59 років, 4,2% — від 60 до 69 років.

Фото: Міністерство трансформації