Громадська організація «Протасів Яр» вимагає від Київради негайно ухвалити рішення про створення ландшафтного заказника на обох схилах Протасового Яру, проєкт якого, як виявилося, не включили в порядок денний наступного засідання.

Про це заявив президент громадської організації Ліберально-демократична ліга України Артур Харитонов в етері Громадського радіо.

«Йдеться про те, аби та екологічна зона була офіційно захищеною від будь-яких незаконних забудов, незаконної рубки дерев інших махінацій. Це питання болісне не тільки для Києва історичного. Ми знаємо, що виникає чимало питань охорони екологічних зон у місті Києві. Йдеться не тільки про Протасів Яр, але й ту справу, яку почав Рома. Йдеться про боротьбу з корупцією і з тими нелюдами, які намагались зруйнувати цю зону і шлях за який боролись люди», – наголосив Харитонов

На четвер, 14 липня, запланована чергова сесія Київради, на яку винесено проєкти рішень щодо земельних питань, які депутати «заборгували» киянам ще до війни.

«Вимагаємо від Київради виконати заповіт Романа Ратушного – створити заказник на обох схилах Протасового Яру», – наголошують активісти в повідомленні на сторінці організації.

Йдеться, зокрема, про скасування незаконних змін до генплану столиці щодо ділянок Протасового Яру, на яких має бути створений заказник.

Проте, як зазначають у ГО, після оприлюднення порядку денного на цю сесію громада Протасового Яру «з величезним подивом не знайшла в переліку головного – рішення про створення ландшафтного заказника в Протасовому Яру».

«Проєкт цього рішення зареєстрували ще в листопаді 2021 року. А після нищівних перемог громади в судах, де остаточно визнали недійсним незаконний договір суборенди у Протасовому Яру, сформували й узгодили пропозиції до цього проекту. У цьому процесі активно брав участь Роман Ратушний. І тепер, після того, як Рому вбили російські покидьки, Київрада намагається «забути» поставити на голосування рішення, яке має втілити справу його життя? Ні, так не вийде», – попередили активісти.

Громада наголошує, що проєкт рішення про створення заказника на обох схилах Протасового Яру має бути включений в порядок денний разом з поданими і узгодженими пропозиціями і проголосований саме 14 липня.

«Це не просто вимога киян до вас як ваших виборців. Це не просто мрія Роми Ратушного, яка має бути втілена в життя. Це тепер ще і наш обов’язок з виконання Роминого заповіту», – наголошує громада.

Активісти вимагають негайно внести в порядок денний сесії 14 липня проєкт рішення про створення ландшафтного заказника на обох схилах Протасового Яру та проголосувати цей проєкт разом із пропозиціями, які враховують останні судові рішення щодо ділянок в Протасовому Яру.

На похороні Ратушного Міський голова Києва Віталій Кличко пообіцяв  залишити Протасів Яр зеленою зоною в пам’ять про героя.

Фото: Відкриті джерела