Співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій не мають законних причин для того, щоб займатися зрізанням замків з укриттів, тому вони не будуть цього робити. Це зона відповідальності рятувальників Київської служби порятунку (КАРС).

Напередодні міська влада повідомила, що у столиці зрізатимуть замки з зачинених укриттів під час повітряної тривоги. 12 жовтня в ефірі телемарафону повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін уточнив, що мова йде про рятувальників міської служби КАРС, а не ДСНС, як повідомили окремі ЗМІ.

Відповідно до Кодексу цивільного захисту відповідальність за належну роботу об’єктів укриття несуть місцеві адміністрації. І в цьому випадку варто уточнити, що йшлося про рятувальників Київської служби порятунку, які, ймовірно, для таких дій мають відпрацьований алгоритм“, — сказав перший заступник міністра 13 жовтня в ефірі національного телемарафону, коментуючи інформацію КМДА про те, що рятувальники зрізатимуть замки на укриттях, якщо ті закриті.

У цьому контексті Єнін продовжив: “Щодо рятувальників підрозділів ДСНС, то вони не мають законних підстав для таких дій, а тому точно цим не займатимуться.

Водночас перший заступник міністра закликав громадян повідомляти про закриті укриття, якщо вони є на мапі сховищ, опублікованій КМДА.

“Ми вживатимемо заходів, взаємодіятимемо з місцевими адміністраціями для забезпечення належного функціонування укриттів”, – запевнив Єнін.

У пресслужбі КМДА підтвердили КиївMedia, що мова йде про рятувальників міської служби КАРС, а не ДСНС.

Фото: Відкриті джерела