Досі більшість учасників ЛГБТК-спільноти переїздили до Києва, аби знайти тут нові знайомства та однодумців.

Про це розповіла трансгендерна активістка Анастасія Єва-Домані у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

У Києві дуже багато трансгендерних людей, включно із небінарними особами, тому що у столиці більше можливостей знайти роботу і житло, реалізувати себе. Саме у Києві трошки краща порівняно з іншими містами ситуація із медичною допомогою саме для транс-людей. Саме тому вони здебільшого тут роблять трангендерний перехід – мається на увазі зміну документів, отримання медичної корекції статі”, – зазначає активістка.

Додає, що раніше учасники української ЛГБТК-спільноти могли спілкуватися під час Київ Прайду – маршу рівності. Зараз у зв’язку із локдауном такої можливості немає, тож ЛГБТК-спільнота бачиться на тренінгах або конференціях.

Саме тому досить актуальним став для них запуск в Україні застосунку для знайомств трансгендерних людей – Fiorry. Сервіс розроблений українцями. Він вже рік працює в США. При реєстрації можна вказати свою гендерну приналежність. А можна також заначити цілі, задлця яких людина зареєструвалася – дружба, стосунки, веселощі або нетворкінг. Сервіс дозволяє познайомитися з трансгендернимі і цис-гендерними людьми будь-якої орієнтації з усього світу. У застосунку Fiorry блокується будь-який прояв дискримінації.

Я знайома із цим додатком вже півтора року. Також персонально знайома із людьми, які його створили. Я була навіть зарежстрована в цьому додатку, користувалась деякий час його функціями. Він точно не буде непотрібним для трансгендерних людей… До цього у нас не було мобільних додатків і сайтів знайомств, де саме трансгендери і бінарні люди могли би знайомитись та спілкуватися“, – каже Анастасія Єва-Домані.

У застосунку є можливість обрати геолокацію і спілкуватися із людьми з Києва, наприклад. За словами активістки, уе досить серйозний крок для України, оскільки на звичайних сайтах знайомств людяи із ЛГБТК-спільноти дуже складно спілкуватися, оскільки часто створюються фейкові анкети з метою заманити трангендера на зустріч і вчинити фізичне насильство.

Також у цьому застосунку можна обмніюватися інформацією, наприклад, щодо гендерного переходу та іншими корисними знаннями.

Нагадаємо, Анастасія-Єва Домані стала першою в історії України кандидаткою-трансгендером, яка після камінг-ауту пішла у політику: жінка балотувалася у Київраду.

Фото: скріншот