Поки що в Києві встановили 200 тисяч таких лічильників.

До 2030 року в квартирах усіх киян мають встановити нові багатозонні розумні лічильники. Про це повідомив генеральний директор компанії ДТЕК «Київські електромережі» Денис Бондар.

За його словами, електролічильники допомагатимуть заощаджувати на сплаті за спожиту в нічні години електроенергію. ДТЕК встановлює нові прилади обліку начебто за кошти інвестиційної програми, яку йому затверджує державний регулятор – НКРЕКП. Повідомляється, що за таку заміну клієнт не повинен буде платити.

«Наразі в Києві вже встановили 200 тисяч розумних лічильників. В цьому році наші фахівці змонтують ще 51 тисячу. До кінця 2030 року плануємо всім киянам встановити нові багатозонні розумні лічильники. Заміна приладів обліку реалізується в рамках Великого оновлення мереж, мета якого модернізувати енергообладнання столиці у відповідності до потреб її мешканців», — зазначив Бондар.

Адреси будинків, де відбуватиметься заміна приладів обліку, ДТЕК публікуватиме у розділі на своєму сайті. В компанії зазначають, що нові електролічильники насамперед монтують в тих будинках, де у наявних закінчується строк експлуатації або міжповірочний інтервал.

Нові електролічильники при встановлені одразу налаштовані на роботу у двозонному режимі. Вони дозволяють у нічний час (з 23:00 до 7:00) сплачувати за спожиту електроенергію за вдвічі нижчим тарифом.

В ДТЕК закликають киян із розумінням ставитися до необхідності заміни та сприяти роботі працівників компанії, які її здійснюють.

Фото: Фейсбук