Участь у тендері за спрощеною процедурою брала одна компанія.

Київський метрополітен” заплатить за заміну освітлення на станції “Печерська”4,3 мільйона гривень. Про це йдеться у відповідній тендерній документації на сайті держзакупівель Prozorro.

З цієї ж документації відомо, що закупівлю проводили навесні 2020 року за спрощеною процедурою як допорогову. Учасник закупівлі був лише один – ПП “Теплоенергоавтоматика”. Підприємство запропонувало метрополітену  замінити освітлення на 5 копійок дешевше від початкової суми, яку готові були витратити на ці роботи.

Згідно з умовами тендеру, на платформі станції метро “Печерська” демонтують 369 оригінальних світильників із лампами розжарювання. Їх замінять на 80 нових світильників із LED-лампами.

Як повідомили у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА,  проект оновлення освітлення затверджував “Укрметротунельпроект”. Цікаво, що рік тому щодо нього було порушено справу про банкрутство – про це свідчать відкриті дані на ресурсі “Опендатабот”. 

Метою заміни світильників у метрополітені та в КМДА назвали покращення якості освітлення та здешевлення плати за електроенергію. Куди подінуться старі світильники – невідомо.

Kyiv Media

Зазначимо, що за даними “Київського метрополітену”, дизайн всієї станції “Печерська”, яка відкрилась у 1997 році, розробляли архітектори Микола Альошкін, Тамара Целіковська та Валерій Гнєвишев. Вони є основними архітекторами більшості станцій столичної підземки.

Освітлення станції є одним із головних елементів архітектурного задуму – світильники центральної зали розміщені перпендикулярно один до одного. А склепіння станції над рейками покриті алюмінієвим профілем, від якого відбивається розсіяне світло світильників під карнизом.

Нагадаємо, раніше на станції метрополітену “Тараса Шевченка” автентичну плитку замінили на сучасну. Активісти-урбаністи бурилися, що оригінальну плитку замінили на “туалетну”. У метрополітені відповіли, що станція не є архітектурною пам’яткою, отже тут можна проводити будь0які роботи.

Фото: Вікіпедія, Фейсбук