На позачерговому засіданні Кабмін забрав функцію закупівлі вакцин від держпідриємства «Медзакупівлі України».

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час онлайн-брифінгу у п’ятницю 15 січня.

Міжнародна організація Crown Agents матиме повноваження зокрема на укладання контрактів, відповідно до проведених попередньо МОЗ, керівництвом держави перемовин, а також логістичний супровід вантажів.

За словами міністра, Crown Agents працює з МОЗ з 2015 року і закупівля та постачання медпрепаратів відбувається достатньо чітко та в терміни.

«Міністерство охорони здоров’я працює з цією організацією з 2015 року, але можу сказати, що з 2020 року, відколи з цією організацією працюю безпосередньо  я, то Crown Agents займається закупівлею медичних виборів, лікарських засобів, і в тому числі вакцин, і все відбувається достатньо чітко, а постачання відбувається в терміни», – зазначив Степанов.

Серед основних причин змінити повноваження закупівлі вакцин на іншу організацію міністр назвав:

  • Неефективну організацію роботи держпідриємства «Медзакупівлі України». За словами міністра, із 483 позицій, які держпідприємство повинні були закупити в 2020 році, 108 позицій не було закуплено.

«Тобто це більше, ніж 20% провалених закупівель. За кожним незакупленим лікарським засобом чи медичним виробом стоїть життя конкретних людей», – пояснив він.

  • Безпосердній процес закупівлі вакцин.

«ДП «Медичні закупівлі» викликала додаткові запитання в наших контрагентів, які будуть постачати вакцини і  з ким ми вели перемовини і в тому  числі до різних недолугих заяв керівництва цього підприємства, які точно не мали звучати, виходячи з тої функції, яку вони виконують», – пояснив очільник.

До слова, за інформацією «Української правди. Життя», компанія Crown Agents бере відсоток за послуги – від 4,5% до 5% від контракту.

Нагадаємо, «Лекхім», що постачатиме в Україну китайську COVID-вакцину, заперечує зв’язки з Богатирьовою.

Фото: unsplash